Tischnera Office - kolejny "zielony" biurowiec powstaje w Krakowie [WIZUALIZACJE]

fot. Cavatina
U zbiegu ulic księdza Józefa Tischnera i Zakopiańskiej ruszyły prace budowlane przy biurowcu Tischnera Office. W tej chwili trwa zbrojenie fundamentów.

Tischnera Office to dziewięciokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierchni najmu 33 tys. mkw. Na parterze znajdą się lokale handlowo-usługowe, natomiast od trzeciego do najwyższego piętra znajdą się tarasy przeznaczone dla najemców. Na terenie Tichner Office powstanie również około 800 miejsc parkingowych – w dwóch podziemnych kondygnacjach i na zewnątrz budynku. Co więcej, na wewnętrzym dziedzińcu powstanie ogólnodostępny skwer, a na dachu pojawią się tarasy z ogrodami.

Nowy biurowiec znajdzie się w pobliżu stacji Kraków-Bonarka, która leży na rozbudowywanej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Według Joanny Popielarczyk, leasing manager firmy Cavatina odpowiedzialnej za budowę, połączenie ze znajdującymi się tuż obok węzłami komunikacji miejskiej – Ronda Matecznego i pętli tramwajowej Kraków-Łagiewniki – będzie stanowiło realną zachętę do rezygnacji z dojazdów do pracy autem.

Inwestorem jest firma Cavatina, odpowiedzialna między innymi za budowę kompleksu Equal Business Park przy ul. Wielickiej. Według Popielarczyk, prace przy Tischnera Office postępują zgodnie z planem. Tym samym ostatni etap budowy ma zostać zakończony w drugim kwartale 2019 roku.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up