Tworzysz gry? Zobacz relację ze spotkania z twórcą PIXI.JS w Yggdrasil Polska! [VIDEO]

Mat Groves, twórca silnika pixi.js, popularnej biblioteki, z której korzystają twórcy gier online, był gościem krakowskiego meet.js. Specjalna edycja dedykowana twórcom gier wypełniła biuro Yggdrasil Gaming, zaś ci, dla których zabrakło biletów, dołączyli do relacji na żywo na Facebooku. Zobacz, co się działo podczas tego wyjątkowego spotkania.

Mathew Groves: An introduction to Pixi.JS („To moje trzecie dziecko…”)

Dość rzadko nadarza się okazja wysłuchania prezentacji na temat technologii, którą wygłasza sam twórca, dlatego też wydarzenie przyciągnęło uwagę rekordowej liczby osób. Mat Groves wziął udział w dwóch wydarzeniach organizowanych przez Yggdrasil Gaming i lokalny meet.js: 26. października w Krakowie i 8. listopada w Sztokholmie.


Mathew Groves, twórca pixi.js 

Mat wyjaśnił, czym jest PIXI.JS i w jaki sposób ułatwia wyświetlanie obrazów, tekstu i animacji  bez znajomości niskopoziomowego API WebGL.  Podkreślił, że ulepszając to narzędzie, mocno skupia się na jego wydajności – podczas wyświetlania złożonych układów grafik w przeglądarce optymalizacja całego procesu jest niezwykle ważna.

W dalszej części prezentacji pojawiły się konkretne rozwiązania i przykłady kodu.

Obejrzyj prezentację, jeśli chcesz poznać tajniki PIXI.js lub rozpoczynasz swoją przygodę z game developmentem:


Grzegorz Przybyłowicz: Move, jump, fly – Building animations in HTML5 games

Kolejnym prelegentem był Grzegorz Przybyłowicz, Gaming Architect z Yggdrasil, z prezentacją Move, jump, fly – Building animations in HTML5 games.

Zgodnie z obietnicą zawartą w tytule, wystąpienie dotyczyło własnie rożnych rodzajów animacji i ich wykorzystania w procesie tworzenia gry.

Obejrzyj prezentację i dowiedz się, jak radzić sobie z dużą ilością animacji w grze:Grzegorz omówił też wady i zalety kilku sposobów animacji poszczególnych elementów, które – połączone – mogą opisać nawet bardzo skomplikowane ruchy. Tu ponownie powrócił temat optymalizacji i zarządzania pamięcią oraz wiele praktycznych porad jak rozwiązywać problemy związane z renderingiem grafiki w przeglądarkach. Ciekawym tematem  była też implementacja elementów 3D w grach 2D.

Tworzysz gry online? Obejrzyj prezentacje i dowiedz się jak radzić sobie z dużą ilością animacji w grze:Jens Malmborg: Tricks with Spine – Using spine animations to create a stunt jump game

Grzegorz w swoim wystąpieniu celowo pominął temat animacji szkieletowych, aby Jens –JavaScript developer ze szwedzkiego oddziału firmy- mógł przedstawić je bardziej szczegółowo. Cała prelekcja okazała się interesującym case study opartym na tworzeniu gry cyrkowo-motoryzacyjnej z efektami specjalnymi. Brzmi ciekawie?

Obejrzyj całą prezentację jeżeli chcesz zobaczyć wykorzystanie amimacji szkieletowych w praktyce:Andrzej Mazur: Progressive Web Apps and board games (Online + offline = ?)

Ostatnim prelegentem, którego mieliśmy okazję wysłuchać, był Andrzej Mazur z prezentacją na temat Progressive Web Apps i gier planszowych.

Andrzej pokazał, że swoje hobby offline można połączyć z tym online poprzez tworzenie dodatków do gier planszowych właśnie za pomocą technologii webowych.Jesteś ciekawy tego nietypowego połączenia świata analogowego z cyfrowym? Obejrzyj prezentacje:

Kim są organizatorzy wydarzenia?

Yggdrasil Gaming specjalizuje się w tworzeniu gier dla kasyn online. Swoje biura ma na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze oraz największe w Krakowie – technologiczne centrum spółki, gdzie obecnie pracuje 170 osób.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up