W Balicach stworzą części samochodowe [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

W sąsiedztwie krakowskiego lotniska koncern BWI Group otworzyło nowe centrum techniczne, które będzie miejscem pracy blisko 400 inżynierów.

Obiekt powstawał prawie rok i liczy teraz 11 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i biurowej. Zespół inżynierów będzie tam projektował i produkował części zawieszeń samochodowych.

– Pozyskanie nowej siedziby było kluczowe dla przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich 10 lat podwoiło zasoby kadrowe i pozyskało wiele nowych projektów, co automatycznie wygenerowało potrzebę zwiększenia przestrzeni operacyjnej – informuje Aneta Kwiatkowska, rzecznika firmy.

Krakowski wystrój

Dzięki nowemu centrum w Balicach firma będzie kontynuowała swoją działalność, którą w Krakowie rozpoczęła w 1999 roku. W obszarze badawczym nadal prowadzone będą prace nad zaawansowanymi technologiami zwiększającymi funkcjonalność systemów zawieszeń oraz optymalizującymi ich konstrukcję i proces wytwarzania.

– Chcemy, aby nowy ośrodek wpisał się w pejzaż Balic i był jego równie ważną i rozpoznawalną częścią, co lotnisko – mówi Krzysztof Kucharczak, dyrektor centrum technicznego.

– Ciekawostką jest fakt, że wystrojem wnętrz i nazewnictwem pomieszczeń konferencyjnych nawiązujemy do bogatej kultury i tradycji Krakowa i regionu, co – jak mamy nadzieję – będzie inspirować naszych zagranicznych gości do poznawania nas jeszcze lepiej – dodaje dyrektor.

comments powered by Disqus