W Czyżynach powstaje blok z publicznym parkingiem

Wizualizacja projektu fot. Jasna Invest

W pobliżu byłego pasa startowego historycznego lotniska Rakowice-Czyżyny powstaje kolejny blok – Jasna Czyżyny. Prace mają zakończyć się w listopadzie przyszłego roku. Jest to kolejny projekt mieszkaniowy, powstający w tej dzielnicy.

Jasna Czyżyny to sześciokondygnacyjny blok z mieszkaniami o metrażach od 24 do 74 mkw. W ramach projektu jedna kondygnacja podziemna będzie przeznaczona na garaż podziemny, w którym znajdzie się miejsce dla 14 samochodów. Powstanie też 21 komórek lokatorskich oraz dwa lokale usługowe. Wszystkie mieszkania przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwsza łopata została wbita w drugim kwartale ubiegłego roku. Obecnie widoczne są już zaawansowane prace budowlane. – Na chwilę obecną realizowane jest pierwsze piętro budynku. Inwestycję planujemy oddać do użytkowania pod koniec listopada 2017 roku – informuje Michał Maresch z Jasna Invest.

Walka o darmowe miejsca?

Inwestor zdecydował również, że w ramach projektu powstanie publiczny parking na 74 samochody. Chociaż parkingowe problemy w Czyżynach są realne, firma nie obawia się problemu ich szybkiego deficytu.

– Parking publiczny jest ogólnodostępny i wszyscy mieszkańcy okolicznych bloków mogą na nim parkować. Z naszych obserwacji wynika, iż w przyszłości nie powinno być problemów z dostępem do wolnych miejsc postojowych na tym parkingu – zapewnia Michał Maresch.

W pobliżu trwa też budowa największej powstającej krakowskiej inwestycji Nowe Czyżyny, w skład której wchodzi osiedle Avia i bloki przy ul. Orlińskiego. W ramach projektu Budimex buduje 28 bloków i 3,5 tysiąca mieszkań.

Od samego początku inwestycja wywołuje wiele kontrowersji. Miesiącami ciągnął się spór o wycinkę drzew na działce, którą chciał zabudować deweloper. Problemem była też zbyt mała liczba miejsc parkingowych. Całość zostanie oddana do użytku w 2018 roku.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up