Zmień mieszkanie na dom i poczuj swobodę

Wzmożone zainteresowanie działkami budowlanymi to nie przypadek. Codzienność w czasach pandemii sprawiła, że krakowianie chcą być niezależni i mieszkać „na swoim”. Domy z ogródkiem to aktualnie jedne z najczęściej poszukiwanych nieruchomości. Dlaczego to tak kusząca opcja?

Własne, ale za ciasne

Wraz z wprowadzeniem narodowej kwarantanny zaczęto mówić o „nowej rzeczywistości” i konieczności szybkiego dostosowania do niej swojego dotychczasowego stylu życia. Nagle małe mieszkanie w bloku zaczęło pełnić rolę nie tylko bezpiecznego schronienia, ale też firmowego biura czy sali lekcyjnej. Przedłużające się tygodnie w zamknięciu i wizja obowiązywania rygorystycznych obostrzeń przez kolejne miesiące, trwale zmieniły sposób patrzenia na otaczający świat. Zweryfikowały też plany na przyszłość wielu krakowian, szczególnie te związane z decyzją o kupnie mieszkania lub budowie domu.

W czasach, gdy wyjście na spacer możliwe było wyłącznie z czworonogiem, a każde opuszczenie mieszkania w bloku wiązało się z obawą o zdrowie, tak ważne stało się poczucie komfortu, bezpieczeństwa, a przede wszystkim niezależności. Wystarczyło kilka dni, aby zrozumieć, że właściciele domów to najwięksi szczęściarze. Potwierdzały to odgłosy beztroskiej zabawy, słyszane w okolicy zabudowy jednorodzinnej i sielskie kadry zamieszczane w mediach społecznościowych.

Zaledwie skrawek prywatnej zieleni ułatwiał życie w izolacji - wystarczył do spożytkowania nadmiaru dziecięcej energii i tworzył szansę na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Nawet mała działka z niewielkim ogródkiem dawała poczucie swobody i niezależności, tak potrzebnej osobom zamkniętym w mieszkaniach o małych lub średnim metrażu.

Mimo że narodowa kwarantanna nie jest już tak rygorystyczna, wciąż pojawiają się informacje o możliwość powrotu obostrzeń - czy to na jesień, czy w obliczu zagrożenia kolejnym wirusem. Jeśli nie chcesz znów spędzić kilku tygodni w zamknięciu, już teraz weź sprawy w swoje ręce i podejmij decyzję o wyprowadzce do domu. Budowa własnego miejsca na ziemi wcale nie musi trwać miesiącami, a korzyści z jego posiadania jest naprawdę dużo.

Dlaczego warto zamieszkać w domu?

Brak ograniczeń to jedna z głównych zalet wyprowadzki do domu jednorodzinnego. Nie jesteś ani uwiązany regulaminem wspólnoty, ani zdany na kaprysy i pomysły sąsiadów. W obliczu kolejnego zagrożenia epidemiologicznego czy sezonowych infekcji nie musisz też obawiać się o to, czy osoby korzystające z tej samej klatki schodowej i windy, przestrzegają zasad higieny. Z kolei w przypadku ponownego wprowadzenia narodowej kwarantanny, czas spędzisz w przestronnym domu z dostępem do własnego ogrodu, a nie w ciasnym mieszkaniu.

Pandemia uwydatnił zalety pracy zdalnej. Coraz więcej pracodawców, nawet tych najbardziej tradycyjnych, przychylniej patrzy na zastąpienie biura tzw. ,,home office’’. Masz możliwość pracy zdalnej, ale unikasz jej, bo w małym mieszkaniu, wśród bliskich jest to bardzo trudne? Już na etapie planowania nowego domu wygospodaruj dodatkowe pomieszczenie na gabinet - miejsce, w którym w pełni skoncentrujesz się i poświęcisz zawodowym obowiązkom.

O tym dlaczego warto zamieszkać w domu, szybko przekonają się rodziny z dziećmi. W końcu nawet najlepiej wyposażony pokój czy kącik na balkonie nie zastąpi najmłodszym swobodnej zabawy na świeżym powietrzu. W prywatnym ogrodzie dzieci mogą beztrosko biegać i korzystać z własnego placu zabaw, a Ty nie musisz się obawiać o warunki higieniczne.

Przydomowy ogród posłuży Ci nie tylko w celach rekreacyjnych. Odkryj w sobie pasję do ogrodnictwa i posadź w nim owoce lub warzywa. Kilka grządek wystarczy, aby przez cały sezon nieco ograniczyć zakupy i korzystać ze świeżych, zdrowych oraz samodzielnie wyhodowanych pomidorów, rzodkiewek, marchewek, malin czy truskawek. Zapewnij sobie stały dostęp do ziół i zasadź też miętę, tymianek lub szczypiorek. We własnym, przydomowym ogrodzie posadź również drzewa owocowe, a na rabatach ulubione kwiaty.

Wprowadzisz się szybciej niż myślisz

Na przestrzeni lat narosło wiele mitów związanych z budową domu. Wciąż niesłusznie uważa się, że jest to wielomiesięczne przedsięwzięcie, pełne niespodziewanych wydatków, czy też seria niekończących się perypetii związanych z pracą ekipy budowlanej. W rzeczywistości nowoczesne technologie pozwalają dziś wybudować dom w zaledwie kilka miesięcy.

Chcesz szybko i w miarę bezproblematycznie przejść przez etap budowy domu? Nawiąż współpracę z profesjonalną firmą! Poznaj Abakon, daj sobie udowodnić, że budowa nie musi się dłużyć (a trwać zaledwie kilka miesięcy) i zmień z nami swoje małe mieszkanie na przestronny dom w Krakowie. Dlaczego my? Szybko i sprawnie budujemy już prawie 20 lat. Podejmując współpracę zyskujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie inwestycji - od projektu do urządzenia wnętrz.

Pamiętaj, że dom to nie tylko chwilowe udogodnienie na czas pandemii. Własny kawałek ziemi to inwestycja w przyszłość swojej rodziny, a także komfort życia na długie lata. Zyskujesz swobodę, wygodę, samodzielność, a przede wszystkim niezależność. Przyznaj, że warto.

Dowiedz się więcej https://www.abakon.com/zamien-mieszkanie-na-dom

comments powered by Disqus