150 połączeń, 33 kraje. Kraków Airport rozpoczyna letni sezon

fot. pixabay.com

W najbliższy weekend branża lotnicza rozpoczyna sezon Lato 2024 i tym samym ogłasza wakacyjną ofertę połączeń, obowiązującą do października.

– Nowe propozycje krakowskiego lotniska to 150 połączeń  do 33 krajów, oferowanymi przez 26 linii lotniczych. W siatce pojawi się osiem nowych destynacji – zapowiada Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Nasz bazowy przewoźnik Ryanair uruchomi połączenia do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Brussels Airlines powraca po przerwie z połączeniem do Brukseli, zaś od września polecimy z Easy Jetem do Amsterdamu. Na krakowskim lotnisku pojawi się dwóch nowych przewoźników: Air Baltic z połączeniem do Wilna oraz Air Arabia z połączeniem do Szardży – wylicza.

Jak mówi, warto zwrócić też uwagę na połączenia krajowe, które w okresie wiosenno-letnim cieszą się powodzeniem wśród pasażerów. – Oprócz Warszawy, PLL LOT oferują także połączenie do Bydgoszczy i Olsztyna, z Ryanairem polecimy do Gdańska i Szczecina. W Kraków Airport kilka dni temu powitaliśmy 2-milionowego pasażera i mamy nadzieję, że  jeszcze w tym roku, roku jubileuszowym dla krakowskiego lotniska, przełamiemy barierę 10 milionów pasażerów – komentuje prezes lotniska.

W sezonie letnim zostanie zwiększona również częstotliwość niektórych połączeń. Finnair zwiększa częstotliwość połączenia do Helsinek, Lufthansa do Frankfurtu i Monachium, KLM do Amsterdamu oraz FlyDubai do Dubaju, Air Serbia do Belgradu oraz PLL LOT/Turkish Airlines do Stambułu. FlyDubaj ponownie będzie latał na trasie Kraków – Dubaj trzy razy dziennie.