Jaka przyszłość czeka krakowskie startupy?

fot. Krzysztof Kalinowski

Już 20 kwietnia Kraków ponownie będzie gościć najlepszych ekspertów z branży IT. Wszystko w ramach IT Poland Meeting, które odbędzie się już po raz drugi, tym razem w Krakowskim Parku Technologicznym.

Na terenie Krakowa w centrach biznesowych pracuje 100 000 osób, z czego aż 40% to pracownicy branży IT. Tak wynika z raportu Aspire i Motife. Nic więc dziwnego, że rośnie liczba inicjatyw skierowanych właśnie do przedstawicieli tego obszaru.

Jednym z nich jest konferencja IT Poland Meeting, która odbędzie się 20 kwietnia w Krakowskim Parku Technologicznym. Jak zapewniają organizatorzy - poruszy wiele interesujących kwestii także w kontekście naszego miasta. Jakich?

Przede wszystkim to promocja lokalnych startupów, a tu krakowianie mają się czym pochwalić. Szacuje się, że zarejestrowanych jest ponad 150 takich firm. Dlatego coraz częściej w kontekście Krakowa zaczęto mówić, że to raj dla startupów. Oczywiście sytuacja na rynku i wojna na Ukrainie zahamowały rozwój tego obszaru, ale organizatorzy konferencji IT Poland Meeting zapewniają, że sytuacja wkrótce ulegnie ponownej stabilizacji.

Warto zwrócić uwagę także na listę prelegentów dostępną TUTAJ. Do Krakowa przyjadą eksperci z branży IT niemal z całej Europy. „Skupimy się na aspektach wyzwań i szans dla innowacyjnych startupów z sektora IT, High-Tech, Bio-Tech oraz Deep-Tech. Podczas paneli dyskusyjnych porozmawiamy o najnowszych inicjatywach wspierania start-up, omówimy jak rozmawiać z VC oraz jak przygotować dobry pitch deck. Odbędziemy także wizyty studyjne w firmach na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego gdzie wymienimy się pomysłami i dobrymi praktykami – podkreśla Magdalena Kobiałko z IT Poland Technology Cluster.

Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne, ale trzeba się spieszyć.