60% pracowników chce pracować z biura

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Według najnowszych danych zrealizowanych na zlecenie dewelopera Skanska, prawie 60% polskich pracowników chce pracować w biurze codziennie lub przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Z tego też powodu Skanska rozszerza elastyczną powierzchnię biurową Business Link w budynku High5ive.

Powierzchnie biurowe – zarówno tradycyjne, jak i te elastyczne – nadal pełnią ważną rolę w wielu firmach. Są również odpowiedzią na potrzeby pracowników wykazujących znaczne zainteresowanie pracą hybrydową oraz pracodawców korporacyjnych, którzy poszukując stabilizacji finansowej w czasie pandemii, stali się mniej skłonni do angażowania w duże i długie umowy najmu – czytamy w komunikacie dewelopera.

– Pandemia koronawirusa przyspieszyła wzrost popularności elastycznego zarządzania powierzchniami biurowymi. Dlatego w budynkach Skanska stawiamy na rozwój, który pozwoli jak najlepiej spożytkować synergię pomiędzy biurami tradycyjnymi, a tymi z sektora flex – komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor zarządzająca w Business Link.

Dotychczasowa powierzchnia Business Link w krakowskim High5ive została wynajęta w całości, a zainteresowanie obecnych i potencjalnych firm powierzchniami elastycznymi rośnie. W związku z tym podjęto decyzję o wynajęciu dodatkowej przestrzeni na parterze budynku trzeciego. Na powierzchni ponad 800 mkw. zaplanowano przestrzenie biurowe i wspólne, a także sale konferencyjne.

– Cieszymy się, że nasi klienci będą mieli bardzo dobry dostęp do licznych usług, które oferuje kompleks, w tym również do przewidzianego fragmentu zorganizowanej zieleni – mówi Tomasz Pater z Business Link. – Nowa lokalizacja w tym samym kompleksie biurowym odpowiada na potrzeby lokalnego rynku. Jest pokłosiem sukcesu, który tutaj odnieśliśmy, podpisując z BP największą umowę na rynku flex w 2021 roku – dodaje.

Przypominamy, że budowa High5ive zbliża się do końca. – Budowa kompleksu High5ive jest już na końcowym etapie, oddanie do użytku ostatniego trzeciego budynku planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. High5ive cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców i obecnie poziom wynajmu powierzchni biurowej w całym kompleksie sięga blisko 100  proc. – poinformował nas Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.