Allegro szuka pracowników. W Krakowie zatrudnienie znajdzie 100 osób

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski

200 osób znajdzie zatrudnienie w największej platformie zakupowej w Polsce. Firma, która niedawno zadebiutowała na giełdzie, poszukuje specjalistów, którzy zajmą się rozwojem technologicznym. Trzeci co do wielkości zespół inżynierów znajdzie się w Krakowie.

– Stawiamy sobie ambitne cele, a żeby je osiągnąć potrzebujemy najlepszych ekspertów na rynku, szczególnie utalentowanych inżynierów – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

– Pracujemy na najnowszych technologiach, które pozwalają nam szybko wdrażać innowacje i dostosowywać naszą platformę do oczekiwań milionów klientów. Ciężko znaleźć w naszym kraju firmę, która dawałaby takie możliwości rozwoju zawodowego – tworzenie rozwiązań na najwyższym światowym poziomie, a co ważne, tworzenie ich samodzielnie, tutaj w Polsce – stwierdza Nuyts.

100 osób w trzy lata

Obecnie największe zespoły znajdowały się w Poznaniu, Warszawie i Toruniu. Firma uważa, że teraz czas na to, by krakowski zespół został wzmocniony.

W Krakowie specjaliści zajmują się głównie budową platformy i rozwojem oprogramowania. Z Krakowa pracują również zespoły zajmujące się badaniami i rozwojem w obszarze Machine Learning oraz przetwarzaniem Big Data – łącznie ponad 90 osób.

W planach jest dalszy rozwój wszystkich tych obszarów. Allegro zapowiada więc zwiększenie zatrudnienia w ciągu najbliższych trzech lat nawet o 100 specjalistów.

– Kraków jest kopalnią informatycznych talentów, więc rozwój zespołu technologii właśnie tutaj był naturalnym wyborem. Jesteśmy jednym z najbardziej pożądanych pracodawców w obszarze technologii, więc liczymy, że już niedługo nasz zespół zasilą nowi zdolni specjaliści, których w Krakowie na pewno nie brakuje – mówi Tomasz Gajek, Technology Director w Allegro, który jest szefem krakowskiego biura, a jednocześnie jednym z głównych architektów platformy.

– Nieustannie dzielimy się wiedzą – to ważna część naszej kultury organizacyjnej. Przekraczając próg naszego krakowskiego biura dołączysz tak naprawdę do grona kilkuset allegrowych entuzjastów technologii – dodaje Gajek.

Wraz ze wzrostem liczby pracowników, rośnie też zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe. Firma wynajęła przestrzeń w Centrum Biurowym Lubicz. Przeprowadzka planowana jest na początek 2021 roku.