Będzie kolejny blok przy Zakrzówku?

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W urzędzie miasta rozpatrywany jest wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Wyłom, w bliskim sąsiedztwie parku Zakrzówek.

Pod koniec lutego spółka Apollo Investment Twardowskiego złożyła wniosek o pozwolenie na budowę bloku z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą. Pismo jest rozpatrywane.

Zwróciliśmy się do dewelopera z prośbą o podanie większej liczby szczegółów związanych z inwestycją. – Na tę chwilę nie udzielamy żadnych informacji do wiadomości publicznej – poinformował nas Damian Paluszek z biura nieruchomości One Estate.

Co w planie miejscowym?

Ponad 51-arowa działka przy ul. Wyłom leży w granicach planu miejscowego „Rejon Św. Jacka – Twardowskiego”. Radni miejscy ustanowili na niej funkcję mieszaną – właściciel może zarówno zabudować nieruchomość blokiem, budynkiem mieszkalno-usługowym lub całkowicie usługowym.

Inwestor musi jednak zachować minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego w granicach 70 procent. Budynki natomiast nie mogą być wyższe niż 13 metrów.

Na czerwono działka, gdzie chce budować inwestor /geportal.gov.pl
Na czerwono działka, gdzie chce budować inwestor /geportal.gov.pl


Warto wspomnieć o protestach okolicznych mieszkańców, którzy nie godzą się na dalszą zabudowę działek w sąsiedztwie parku i użytku ekologicznego Zakrzówek. O tej sprawie szerzej pisaliśmy poniżej;

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki