Biurowce Wadowicka 3 na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rondo Matecznego obrosło biurowcami, a kompleks Wadowicka 3 jest częścią tego nowo powstającego centrum biznesowego. Prace budowlane dobiegły końca.

Trzeci, a zarazem ostatni budynek kompleksu za kilka dni ma zostać oddany do użytku. – Jesteśmy na ostatnim etapie odbiorów budynku od służb. W przyszłym tygodniu planowane jest otrzymanie pozwolena na użytkowanie dla budynku C – informuje Sebastian Krawczyk, Reino Partners (właściciel obiektu)

– Obiekt jest w trakcie komercjalizacji i w najbliższych miesiącach powita pierwszych najemców. Uważamy tę inwestycje za wyjątkowo udaną. Pandemia spowolniła nieco proces komercjalizacji, ale obecnie zainteresowanie jest bardzo duże i liczymy, że proces wynajmu zakończymy wkrótce – dodaje Sebastian Krawczyk.

Wadowicką 3 rozpoczęto realizować w 2017 roku. Grupa Buma władała tym obiektem do stycznia 2021 roku, kiedy to kompleks oddano w ręce funduszu Reino Partners. Każdy z trzech identycznych budynków oferuje ok. 10 tys. mkw. powierzchni najmu – 1400 mkw. liczy typowe z 7. dostępnych pięter. W sumie Wadowicka 3 to 31,2 tys. mkw. powierzchni wynajmu oraz 615 miejsc parkingowych.

Charakterystyczną cechą budynków Wadowicka 3 jest łamana, szklana fasada. – Architektura Wadowickiej jest bardzo współczesna i powściągliwa, jednak poprzez zmianę kąta poszczególnych części fasady osiągnęliśmy oryginalny i niepowtarzalny efekt. Szklane tafle odbijają otoczenie w sposób nieoczekiwany, przez co fasady pomimo powtarzalności wydają się ciągle zmieniać – mówił Łukasz Zagała, architekt Medusa Group.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze