Biurowiec zamiast salonu Hondy przy Kapelance?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper biurowy Cavatina na działce, na której działa obecnie salon Hondy przy ul. Kapelanka, zamierza wybudować 8-piętrowy biurowiec. Czy serwis motoryzacyjny zostanie wyburzony?

Pod koniec marca prezydent miasta wydał decyzję środowiskową dotyczącą nowego przedsięwzięcia przy ul. Kapelanka 40, w miejscu, w którym funkcjonuje aktualnie salon i serwis Hondy. Chodzi o budowę budynku biurowo-usługowego wraz z garażem podziemnym. Decyzja została wydana na wniosek jednej ze spółek grupy Cavatina.

Cavatina nie udziela informacji na obecnym etapie projektu, dlatego posiłkujemy się wydaną decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji.

Biurowiec ma stanąć na działkach, na których znajduje się salon motoryzacyjny, oraz niezabudowanej „zielonej” przestrzeni na tyłach budynku. Nie powiedziano wprost, że serwis Hondy zostanie wyburzony, aczkolwiek nie wyobrażamy sobie innego scenariusza, bowiem w ramach inwestycji zaplanowano również budowę infrastruktury technicznej bezpośrednio przy ul. Kapelanka. Powierzchnia zabudowy wynosi 5 300 mkw.

Biurowiec ma być 8-piętrowy, a jego wysokość nie może przekroczyć 32 m, co oznacza, że będzie podobnej wielkości, co dwa sąsiednie budynki biurowe. – W części wschodniej budynek posiadać będzie zróżnicowaną wysokość od 3 do 7 kondygnacji, a przy południowej granicy 8 kondygnacji. Kondygnację parteru przeznaczono na powierzchnie usługowe, powyżej parteru w całości na powierzchnie biurowe – czytamy w dokumencie. Ponadto urzędnicy ustalili, że dach budynku należy zaprojektować jako tzw. dach zielony.

Garaż podziemny będzie dwukondygnacyjny z przewidywaną liczbą miejsc postojowych dla 246 samochodów, do czego należy doliczyć 48 miejsc naziemnych.

W raporcie rocznym dewelopera za 2021 rok możemy wyczytać, że zadaniem spółki Cavatina SPV 23, na którą została wydana decyzja środowiskowa, jest realizacja inwestycji w nieruchomość biurową, a po jej zakończeniu – najem i zarządzanie nią.

Przypominamy, że Cavatina przygotowuje jeszcze co najmniej jeden projekt biurowy na terenie miasta – Kraków Office Park, o którym więcej możecie przeczytać [TUTAJ].

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki