Bonarka Living gotowe do użytku

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Mieszkania, które powstały w ramach inwestycji Bonarka Living, otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Decyzja ta dotyczy pierwszego etapu osiedla. Deweloper łącznie planuje wybudować 473 mieszkania w tej lokalizacji.

Osiedle Bonarka Living otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Już niedługo klucze do swoich mieszkań w projekcie zlokalizowanym w sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka odbierze 143 klientów. Łącznie firma planuje wybudować tutaj 473 mieszkania – czytamy w komunikacie Echo Investment.

– Jako deweloper odpowiadamy za współtworzenie dobrej przestrzeni miejskiej. Wymaga to od nas spojrzenia szerszego niż tylko na obręb własnej działki – analizujemy atuty, jak i potrzeby okolicy. Dzięki temu wiemy jak zaprojektować inwestycję, aby jej funkcje uzupełniały lokalną ofertę. Przykładem jest właśnie Bonarka Living, która stanowi urbanistyczne dopełnienie dla pobliskiego centrum biznesowego i galerii handlowej, a nowoczesna architektura osiedla idealnie wpisuje się w charakter tej młodej części miasta – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Początek budowy sektora PRS w Polsce

Przypomnijmy, że jeden z budynków osiedla Bonarka Living, który będzie liczył 149 mieszkań, będzie przeznaczony wyłącznie na wynajem. To kolejny krok dewelopera w rozwoju sektora najmu instytucjonalnego, tzw. PRS, w Krakowie.

Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, zwraca uwagę na wzmożoną aktywność zagranicznych funduszy mieszkaniowych, które do końca roku będą w Polsce dysponowały aż 8 tysiącami mieszkań i mają plany na liczne inwestycje w przyszłości. Według niego mijający rok może zostać uznany za początek budowy w naszym kraju rynku instytucjonalnego z prawdziwego zdarzenia. Podobny trend zauważają też deweloperzy.

– Coraz częściej dochodzi do pakietowych wykupów mieszkań, a nowe oferty znikają z rynku w naprawdę szybkim tempie. Dodatkowo mamy do czynienia z ograniczoną dostępnością działek, a co za tym idzie, notujemy coraz wyższe ich ceny – dodaje Grzegorz Woźniak, prezes spółki Quelle Locum.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus