CanPack wybuduje drugą fabrykę w USA. "Recykling w nieskończoność"

fot. materiały prasowe
Grupa CanPack, globalny producent opakowań z siedzibą w Krakowie, wybuduje w Muncie w stanie Indiana zakład produkujący aluminiowe puszki napojowe.

Inwestycja o wartości 380 mln dolarów będzie zlokalizowana na powierzchni około 56 hektarów w południowo-zachodniej części Muncie. CanPack zapowiada, że stworzy co najmniej 345 nowych miejsc pracy.

Budowa obiektu o powierzchni około 80 tys. metrów kwadratowych rozpocznie się w połowie roku. Zakład ma zostać uruchomiony w czwartym kwartale 2022.

Recykling w nieskończoność

– Jesteśmy dumni mogąc wybudować w Muncie w stanie Indiana najnowocześniejszy zakład produkujący puszki aluminiowe, które mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność – mówi Roberto Villaquiran, dyrektor generalny CanPack.

To druga inwestycja producenta opakowań w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku rozpoczęła się budowa zakładu w Olyphant w Pensylwanii. W ramach ekspansji na rynek amerykański firma planuje zainwestować w Olyphant kolejne 10 mln dolarów w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych wieczek aluminiowych.

CanPack powstał w 1992 roku. Dziś w 28 zakładach na całym świecie zatrudnia osiem tysięcy pracowników.