News LoveKraków.pl

Co powstanie przy Okulickiego? Na razie zniknęły zabudowania po dawnej spółdzielni [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Budynki byłej Elektrotechnicznej Spółdzielni Inwalidów zostały wyburzone. W ich miejsce ma powstać hotel.

W grudniu 2022 roku przedsiębiorcy związani ze spółką SAO otrzymali pozwolenie na budowę hotelu z lokali usługowymi na terenie, gdzie do tej pory stały budynki przemysłowe z charakterystycznym niebieskim dachem. Mowa o działce przy os. Strusia 20/Okulickiego, obok Lidla.

Firma musiała wystąpić do prezydenta miasta o zgodę na zmianę sposobu użytkowania terenu, który jest użytkownikiem wieczystym. Wiosną 2023 roku taka zgoda została wydana wraz z obowiązkiem zapłaty 230 tys. złotych za taką operację.

W tym samym roku został złożony wniosek o modyfikację pozwolenia na budowę. Chodziło o zmniejszenie o blisko 6 proc. powierzchni zabudowy działki (obecnie to 42 proc.), zmniejszenie długości budynku do nieco ponad 64 metrów, a także zmniejszenie jest wysokości do nieco ponad 15 metrów.

Zwróciliśmy się do SAO z pytaniem o szczegóły dotyczące projektu. – Aktualnie inwestycja nie należy do nas. Ze względu na tajemnicę handlową nie możemy przekazać informacji na temat jej aktualnego właściciela – poinformowali nas przedstawiciele spółki.

Na stronie internetowej firmy zostały zamieszczone dwie wizualizacje obiektu hotelowego z funkcjami usługowymi i najprawdopodobniej jest to właśnie cześć projektu budowlanego dla okolic os. Strusia.

Na wizualizacji widać pięciokondygnacyjny budynek, gdzie na czterech głównych znajdą się lokale mieszkalne, a na parterze usługi.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce