Co w miejscu po Plazie? Może być tam prawie tysiąc miejsc postojowych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Coraz więcej wiadomo o inwestycji w miejscu dawnej galerii Plaza. Z oficjalnych dokumentów wynika m.in. to, ile miejsc parkingowych planuje deweloper.

Spółka Strabag Real Estate podzieliła się w połowie października ogólnymi planami dotyczącymi inwestycji przy al. Pokoju, w miejscu po dawnej Plazie. W pierwszym etapie ma zostać przebudowany garaż podziemny i postawiony kompleks biurowo-usługowy z ok. 20 tys. mkw. powierzchni najmu.

Drugi etap to realizacja budynków hotelowo-usługowych z przebudową garażu. Po zakończeniu prac w obiektach znajdzie się również około 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Jak na razie spółka złożyła wnioski o wydanie pozwoleń na budowę. Tak wynika z tekstu Gazety Krakowskiej.

940 miejsc postojowych

W sukurs przychodzą oficjalne dokumenty, a konkretnie zmiana decyzji środowiskowej wydanej w grudniu zeszłego roku. Z pisma dowiadujemy się, że w garażu podziemnym, zgodnie z decyzją środowiskową, znajdzie się 536 stanowisk na samochody. Natomiast planowana liczba miejsc parkingowych naziemnych ma wynosić 404 (wcześniej było 420) na powierzchni ok. 1,4 hektara.

Zmiana ta wiąże się z koniecznością zainstalowania drugiego, poza podstawowym, źródła energii eklektrycznej. Powstać ma instalacja z panelami fotowoltaicznymi, które zostaną umieszczone na dachach dwóch segmentów biurowca oraz na wiatach, które znaleźć się mają nad naziemnymi miejscami parkingowymi. Jej łączna moc wyniesie ok. 150 kWp (jednostka określająca wydajność paneli).

– Złożone wnioski o pozwolenie na budowę zakładają realizację dwóch etapów inwestycji przy alei Pokoju 44 w Krakowie. Planujemy wybudować tam zespół biurowo-usługowy o powierzchni ponad 20 000 mkw. oraz budynki hotelowo-usługowe o podobnym metrażu przestrzeni użytkowej. Projekt obejmuje też przygotowanie miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych – w sumie 940 stanowisk – potwierdza portalowi LoveKraków.pl Maja Połubińska, Project Developer w spółce deweloperskiej Strabag Real Estate.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny