Comarch sprzedaje budynek w Nowej Hucie, będzie też dokapitalizowanie Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski

Krakowska spółka technologiczna podsumowała pierwszy kwartał tego roku. Przychody wzrosły w porównaniu z ubiegłym rokiem, padło też kilka ważnych zapowiedzi.

W I kwartale tego roku Comarch poprawił wielkość przychodów o 1,7 proc. W porównaniu z I kwartałem 2023 roku oznacza to wzrost o 7 mln złotych. Jeśli chodzi o strukturę przychodów, to firma tak, jak w poprzednich latach czerpie zyski głównie z usług (76,8 proc.) realizowanych w sektorach: media, IT, finanse, bankowość i handel czy medycyna.

Biurowiec czeka na sprzedaż

Wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy w Comarch Konrad Tarański zdradził, że samolot należący do spółki został sprzedany w marcu za 6 mln dolarów (ok. 23 mln złotych).

Spółka chce również pozbyć się swojego pierwszego własnego budynku biurowego – chodzi o obiekt na osiedlu Teatralnym, gdzie jeszcze rok temu swoją siedzibę miał portal Interia.pl. Budynek ten należy do Comarchu od 1999 roku.

– Obecnie są prowadzone rozmowy w celu sprzedaży budynku. Jego cena to 17 mln złotych netto. Uważamy, że w tym roku dojdzie do transakcji – mówi Tarański.

30 mln złotych dla Cracovii

Na drugi kwartał tego roku, prawdopodobniej już w czerwcu, Comarch dokapitalizuje Cracovię kwotą 30 mln złotych. Środki te bezpośrednio jednak nie zostaną wykorzystane na wzmocnienie drużyny.

Z racji tego, że Cracovia wygenerowała stratę, a także w związku z zadłużeniem, jakie klub ma względem Comarchu, pieniądze zostaną wykorzystane na spłacenie długów wobec spółki-właściciela.