News LoveKraków.pl

Czyżyny. Atal nie widzi przyszłości dla biurowca. Zmiana koncepcji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka Atal obok inwestycji mieszkaniowej zbudowała dwusegmentowy biurowiec. Całość została sprzedana miejskiej spółce. W planach było postawienie drugiego biurowca, ale do tego nie dojdzie.

Chodzi o kompleks przy alei Pokoju. Na początku 2022 roku dwusegmentowny biurowiec zakupiło za 50 mln złotych Miejskiej Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej tworząc tam główną siedzibę spółki.

W planach było postawienie drugiego biurowca, ale do tego nie dojdzie. W marcu tego roku Atal wystąpił o zmianę pozwolenia na budowę w zakresie sposobu użytkowania z budynku biurowego na hotel. Prezydent wydał zgodę na zmianę, która uprawomocniła się na początku września tego roku. Zapytaliśmy przedstawicieli deweloperów, skąd taka decyzja.

– Istotnie, zmieniliśmy przeznaczenie tej inwestycji z biurowej na usługową o profilu hotelowym. Widzimy bowiem lepsze perspektywy biznesowe dla tego typu powierzchni w Krakowie. Inwestycja o takim charakterze jest też bliższa podstawowej działalności spółki Atal – mówi Andżelika Kliś, członek zarządu spółki.

Wszystkie mieszkania wykupione

W tej okolic Atal kończy również osiedle składające się z czterech etapów. Wraz z zakończeniem inwestycji powstanie blisko tysiąc mieszkań. Prawie wszystkie są wykupione.

W pierwszym etapie zbudowane zostały cztery budynki z 202 mieszkaniami o metrażach od 37 do 90 mkw. W garażu podziemnym znalazły się 263 miejsca postojowe. Drugi etap to dwa pięciopiętrowe budynki ze 124 mieszkaniami. Lokatorzy mieli do wyboru kawalerki o wielkości 33 metrów kwadratowych bądź większe – dwu-,trzy-, lub czteropokojowe mieszkania o wielkości do 111 mkw. W podziemnym garażu inwestor zapewnił 150 miejsc.

Kolejny etap składa się z trzech pięciopiętrowych budynków z 248 mieszkaniami. Najmniejsze lokale nie odbiegają metrażowo od tych, które powstały w ramach poprzednich etapów, natomiast największe mieszkania mają do 121 mkw. Tu również lokatorzy mają do dyspozycji w podziemiach miejsca postojowe – w sumie 295 stanowisk.

Czwarty etap to jeden budynek dwusegmentowy ze 148 mieszkaniami o wielkości od 33 do 106 mkw. w garażu podziemnym znalazły się 184 stanowiska dla samochodów i dwa dla motocykli.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny