Deweloper w rękach czeskiej firmy

Damian Kapitan fot. materiały prasowe

Deweloper działający w sześciu największych polskich miastach poinformował, że 100 proc. udziałów zostało przejętych przez czeską grupę Crestyl. Firmie ma to wyjść na dobre.

Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości), bo o tym przedsiębiorstwie mowa, na krakowskich rynku realizuje inwestycje Osiedle Fredry (obecnie szósty etap) i Nową Myśliwską.

Jak mówi prezes spółki Damian Kapitan, nowy inwestor strategiczny wzmocni pozycję firmy na rynku, co z pewnością ułatwi rozszerzyć ofertę mieszkaniową o projekty wielofunkcyjne.

– Jednocześnie będziemy dbać o to, co nas wyróżnia na rynku, czyli budowanie funkcjonalnych, zrównoważonych i zielonych osiedli. Nasze wyróżniki to zasługa wielu lat ciężkiej pracy i unikatowego know-how. Systematycznie badamy potrzeby naszych klientów, a to pozwala nam jasno zdefiniować, jakie mieszkania będziemy projektowali. Strategia Spravii polega na oferowaniu produktów wyróżniających się ‎rozkładami dopasowanymi do aktualnych trendów i popytu – stwierdza Kapitan.

Wyniki i plany

Z udostępnionych informacje wynika, że przedsiębiorstwu udało się zrealizować plany przedsprzedażowe w 80 procentach. Do końca roku wynik ten ma się poprawić i dość do 90 proc. W sumie w 2023 roku inwestor zakończył budowę ponad 1,4 tys. lokali, które trafiły do klientów indywidualnych, jak i do partnerów biznesowych (PRS).

– W 2024 roku chcielibyśmy rozszerzyć ofertę mieszkaniową i wprowadzić do sprzedaży z obecnego banku ziemi kilkanaście osiedli w miastach, w których jesteśmy obecni, czyli w Warszawie, Krakowie, ‎Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i we Wrocławiu. Będziemy kontynuowali już rozpoczęte projekty, ale rozpoczniemy też ‎nowe – mówi Damian Kapitan.

Przedstawiciel spółki uważa, że połączenie z Crestylem umożliwi poszerzenie działalności i tworzenie projektów wielofunkcyjnych.

–  Nadal będziemy się rozglądali za atrakcyjnymi działkami ‎pod przyszłe projekty deweloperskie. Nowe projekty chcemy wzmacniać o rozwiązania proekologiczne; rozpoczęliśmy także przygotowania do certyfikacji Breeam, będziemy również wdrażali strategię ESG – informuje prezes Damian Kapitan.