Duży akademik i nowy projekt Cavatiny przy Wielickiej

zdj. poglądowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pomiędzy ulicami Wielicka i Wodna deweloperzy planowali dwie inwestycje mieszkaniowe – akademik z ponad 600 pokojami oraz „budynek usługowy zamieszkania zbiorowego”.

W miejscu, gdzie obecnie działa salon samochodowy przy ul. Wodnej, Cavatina planowała budowę budynku usługowego „zamieszkania zbiorowego przeznaczonego do okresowego pobytu ludzi” – czytamy w pozwoleniu budowlanym, wobec którego wydano decyzję umarzającą. Projektantem inwestycji zostało krakowskiego biuro IMB Asymetria.

Ogromny dom studencki

Na sąsiedniej działce przy ul. Wielickiej i Wodnej deweloper Urba planuje od kilku lat budowę prywatnego akademika z 630 jedno- i dwuosobowymi pokojami. W 2020 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę „budynku usługowego zamieszkania zbiorowego z zakresu: domu studenckiego wraz z usługami towarzyszącymi, garażem podziemnym”.

Jak możemy zobaczyć na wizualizacjach inwestycji dostępnych na stronie internetowej „Logiloco”, akademik zaprojektowano jako duży blok z wewnętrznym dziedzińcem.

W projekcie domu studenckiego uwzględniono takie pomieszczenia, jak strefa coworkingowa, sale konferencyjne czy „minibiura”. – W budynku znajdziesz pralnię, kantynę i sklep. Poza tym fitness, siłownia, sala kinowa i bar. Do nauki i pracy wykorzystasz strefę co-workingową i zlokalizowane na każdym piętrze pokoje do cichej nauki. Do dyspozycji jest także podziemny parking, stojaki na rowery i miejsca do ładowania hulajnóg – czytamy na stronie inwestycji.

W przypadku obu inwestycji deweloperzy nie chcą udzielać informacji dotyczących omawianych projektów. Do tej pory nie rozpoczęto robót budowlanych.