Echo odsłania karty. Oto, co powstanie w centrum Krakowa [WIZUALIZACJE]

Echo Investment i Archicom zrealizują wielofunkcyjny projekt przy ulicy Wita Stwosza. W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków powstanie pięć czteropiętrowych budynków.

Niedawno pisaliśmy o uzyskanym przez spółkę pozwoleniu na budowę w tej lokalizacji. We wniosku wpisany był biurowiec, jednak projekt zakłada znacznie więcej funkcji.

Przedstawiciele Echo informują, że na powierzchni około trzech hektarów znajdzie się miejsca zarówno na miejsca do pracy, mieszkania oraz rekreacje (ze 120 drzewami i ponad 7 tys. mkw. zieleni), jak i na eventy czy też usługi kulinarne. Inwestycja, która została nazwana „Wita” będzie powstawać etapami do 2026 roku.

–  Osią kompozycyjną w sercu kompleksu będzie aleja spacerowa zwieńczona zielonym skwerem i otoczona restauracjami, przytulnymi kawiarniami oraz lokalami handlowymi w parterach budynków – informuje spółka.

– Nasza najnowsza krakowska inwestycja typu „destination" to prawdziwe miasto w mieście. WITA zaprasza przyszłych mieszkańców starannym połączeniem uroków śródmiejskiego życia i kontaktu z naturą. Architektura skoncentrowana na człowieku, tętniąca życiem przestrzeń publiczna i wszechobecna zieleń to nasza gwarancja dobrego sąsiedzkiego życia - mówi Dawid Wrona, członek zarządu Archicom, która odpowiada za część mieszkalną inwestycji.

– Sprzedaż pierwszych mieszkań ruszy już niebawem – dodaje Dawid Wrona.

Z opisu wynika, że będą „funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania z dużymi przeszkleniami zapewnią przestrzeń do życia najwyższej jakości”.  – Każde z nich będzie posiadać duży balkon, ogródek lub taras, który będzie można zagospodarować zielenią. Do dyspozycji mieszkańców będą liczne udogodnienia począwszy od rowerowni, komórek lokatorskich, po aplikację Bluebolt czy system inteligentnego mieszkania  – informuje spółka.

Fakty o inwestycji

  • Powstanie pięć czteropiętrowych budynków, w tym dwa biurowce i dwa bloki mieszkalne
  • Przestrzeń biurowa zajmie 26,7 tys. mkw.

  • W budynkach użytkowych znajdzie się m.in. centrum fitness i przychodnia medyczna

  • W blokach znajdzie się 176 apartamentów o metrażach od 28 do 97 mkw.

  • Za projekt odpowiedzialna jest pracownia MOFO Architekci

  • Według inwestora budynki nawiązują do tradycji i historycznej zabudowy w okolicy

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto