Echo z pozwoleniem na budowę w centrum Krakowa [WIZUALIZACJE]

fot. Echo Investment

13 maja prezydent miasta wydał pozwolenie na budowę kompleksu budynków biurowych, usługowych oraz mieszkaniowych przy ul. Wita Stwosza. Całość została nazwana projektem „Wita”.

W lutym inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na realizację czterosegmentowego budynku biurowo-usługowego wraz z garażem podziemnym oraz dwóch budynków mieszkalnych, również z garażami podziemnymi. Przy okazji spółka uzyskała zgodę na rozbiórkę pozostałości po budynkach i fundamentach leżących na działkach, gdzie będą prowadzone prace.

Echo, by otrzymać pozwolenie, musiało zdobyć pozwolenie konserwatorskie z uwagi na obszar inwestycji leżący w rejonie układu urbanistycznego „Kleparz” oraz uzgodnienia z Zarządem Dróg Miasta Krakowa.

Co powstanie przy Wita Stwosza?

Jakiś czas temu spółka poinformowała, że inwestycja będzie powstawać etapami do 2026 roku. Na terenie o powierzchni około trzech hektarów oprócz budynków ma zostać posadzone 120 drzew i 7 tys. mkw. zieleni.

– Osią kompozycyjną w sercu kompleksu będzie aleja spacerowa zwieńczona zielonym skwerem i otoczona restauracjami, przytulnymi kawiarniami oraz lokalami handlowymi w parterach budynków – podawała spółka pod koniec lutego.

Przestrzeń biurowa, za realizację której będzie odpowiadać Echo, ma zająć ponad 26 tys. mkw., natomiast w blokach, które zbuduje Archicom znajdzie się 176 apartamentów o metrażach od 28 do 97 mkw. – To prawdziwe miasto w mieście – powiedział o projekcie Dawid Wrona, członek zarządu Archicom. Jak dodał „funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania z dużymi przeszkleniami zapewnią przestrzeń do życia najwyższej jakości”.

Na tym nie koniec, ponieważ do urzędu pod koniec marca został również złożony wniosek o pozwolenie na budowę domu studenckiego. Jak na razie nie został on rozpatrzony. Inwestor został wezwany do uzupełnienia dokumentów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto