Fideltronik wybuduje fabrykę elektroniki za 90 mln zł

fot. materiał prasowy

Krakowski Park Technologiczny wydał pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Fideltronik wybuduje nowoczesny zakład produkcyjny w Suchej Beskidzkiej, który ma pochłonąć 90 640 000 zł inwestycji i stworzyć co najmniej 25 miejsc pracy.

Fabryka elektroniki (Fideltronik Smart Factory) o powierzchni 5000 mkw. zostanie rozbudowana do zasilanej energią solarną kompleksu produkcyjnego o łącznej powierzchni 12 000 mkw. W zakładzie ma znaleźć pracę kilkadziesiąt osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2024 roku.

– Nowa inwestycja w Suchej Beskidzkiej, to dla nas możliwość zbudowania innowacyjnego zaplecza technologicznego, jakim będzie Fideltronik Smart Factory, gdzie przeważająca część procesów produkcyjnych zostanie zautomatyzowana i zrobotyzowana, z naciskiem na te aspekty, które w wielu fabrykach nadal wykonywane są ręcznie. Zakwalifikowanie nas do programu PSI, przyspieszyło naszą decyzję o inwestycji – mówi Miłosław Dziula, wiceprezes i dyrektor finansowy Fideltronik.

Fideltronik jako pierwszy realizuje inwestycje w ramach nowych przepisów. Przedsiębiorca skorzysta z wyższej pomocy publicznej, która dla dużych firm wynosi 40% – czytamy w komunikacie KPT. To druga inwestycja firmy realizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. W 2014 roku Fideltronik otrzymał zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, w ramach którego rozwinął działalność i wprowadził nowoczesne linie produkcyjne.