Fiński deweloper rozpoczął swoją pierwszą inwestycję w Krakowie

fot. Mat. prasowe

YIT rozpoczyna realizację swojej nowej inwestycji Portowa Zabłocie. Jest to pierwszy projekt fińskiego dewelopera w stolicy Małopolski.

Powstający przy ul. Portowej budynek będzie miał blisko 160 mieszkań. Zakończenie prac planowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku.

– Rozpoczęcie realizacji naszej pierwszej inwestycji w Krakowie to niezwykle ważny krok w rozwoju YIT w Polsce. Cieszymy się, że zaczynamy od tak znakomitej lokalizacji i zarazem mocno wierzymy w to, że klienci docenią nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także naszą kulturę, fińskie korzenie oraz wartości, którymi kierujemy się podczas projektowania i budowy naszych projektów mieszkaniowych – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

Pierwsza inwestycja YIT w Krakowie

Portowa Zabłocie powstaje w jednym etapie, w ramach którego wybudowanych zostanie 156 mieszkań na 8 kondygnacjach naziemnych. W parterze przewidziano lokale usługowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu podziemnym. Dokładny adres inwestycji to ul. Portowa 45, tuż obok planowanej szkoły podstawowej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze