Galeria Plaza na kilka miesięcy przed wielkimi zmianami [WIZUALIZACJE]

Tak w przyszłym roku będzie wyglądał Fashion Outlet Kraków fot. materiały inwestora

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o przyszłości Galerii Plaza. W 2018 roku przy Al. Pokoju 44 zostanie uruchomiony Fashion Outlet Kraków – pierwsze centrum wyprzedażowe na terenie naszego miasta. Według najnowszych informacji modernizacja ma ruszyć na przełomie roku. Przedłużono także umowę z kluczowymi najemcami – Cinema City i Imax.

Plaza przez wiele lat jako jedno z nielicznych centrów handlowych w Krakowie nie cieszyła się dużym obłożeniem ze strony klientów. Obiekt przy życiu w dużej mierze utrzymywało kino i działalność rozrywkowa m.in. kręgielnia. 15 grudnia 2015 roku zmienił się właściciel Plazy, a trzy miesiące później nazwa, co było konieczne ze względu na zapis w umowie. Wiosną postawiono na nazwę – Galeria Plaza.

Analiza rynku

Pierwsze pół roku zarządcy obiektu przeznaczyli na opracowanie przyszłej koncepcji przestrzeni handlowej. Ostatecznie uznano, że budynek najlepiej sprawdzi się jako centrum outletowe. W Fashion Outlet Kraków parter w całości zostanie zagospodarowany na sklepy wyprzedażowe. W ofercie znajdą się butiki z odzieżą, obuwiem czy akcesoriami.

Utrzymana zostanie działalność, która mieści się na piętrze – kino, kręgielnia czy fitness. Powiększy się także oferta gastronomiczna. – Jeżeli chodzi o komercjalizację, to jesteśmy blisko połowy powierzchni. Na początku wakacji przedłużona została umowa z Cinema City i Imax. Nie zmieniła się koncepcja obiektu, czyli outlet + rozrywka, foodcourt i usługi na piętrze – mówi LoveKraków.pl Dawid Rutkowski z firmy Peakside, reprezentujący inwestora.

Nie będzie całkowitego zamknięcia

Wiadomo, że prace modernizacyjne będą prowadzone przy czynnym obiekcie, choć nie zabraknie utrudnień. Jak będą wyglądały najbliższe miesiące? – Posuwamy się do przodu. Obecnie planujemy rozpoczęcie prac budowalnych na końcówkę 2017 r. lub przełom roku, w zależności od pozwoleń administracyjnych. Początek prac będzie związany z wyłączeniem całości lub większości parteru z funkcjonowania, przy zapewnieniu dostępu klientów do parkingów oraz oferty pierwszego piętra centrum – zdradza Dawid Rutkowski.