Galeria Plaza na sprzedaż. Czy ktoś przywróci jej dawny blask?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowa firma przejęła zarządzanie Galerią Plaza w Krakowie i przygotowuje ją do sprzedaży.

– Galeria Plaza jest przeznaczona na sprzedaż. Zadaniem naszego zespołu będzie ocena potencjału komercyjnego projektu oraz przygotowanie strategii opartej na krótkoterminowym uzupełnieniu powierzchni komercyjnej – mówi Grzegorz Mroczek, wiceprezes Cream Property Advisors, nowego zarządcy galerii.

Firma przejęła zarządzanie Plazą i wdroży w niej usługę CNC (Cream NOI Control) polegającą na obniżaniu kosztów funkcjonowania nieruchomości. Priorytetem jest optymalizacja kosztów, modernizacja i inne techniczne usprawnienia generujące oszczędności w funkcjonowaniu centrum handlowego. Efektem wprowadzenia CNC będzie obiekt tańszy w utrzymaniu, co w obecnej sytuacji na rynku centrów handlowych jest bardzo ważne. Wpływa to także pozytywnie na wartość obiektu przy jego planowej sprzedaży, tłumaczy przedstawicielka nowego zarządcy.

Spółka komunikuje, że ich zadaniem będzie również stworzenie nowej oferty komercyjnej oraz krótkookresowej strategii rozwoju dla tego obiektu.

Czy „umarlak” powróci do dawnej świetności?

– Jedna z najstarszych galerii handlowych w Krakowie. Całkiem ciekawy wygląd budynku. Niestety galeria jest teraz całkowicie wymarła, a obiekt czynne ma może ze cztery sklepy, kino, siłownię i pub – mówi Miłosz, jeden z klientów Galerii Plaza.

Inny internauta również wspomina czasy świetności galerii. – Kiedyś w każdą niedzielę jeździłem z tatą do tej galerii, była to jedna z najlepszych galerii w Krakowie – salon gier, kącik zabaw dla dzieci, różne restauracje, kawiarnie, kioski i wiele osób. Niestety od jakiegoś czasu galeria bardzo się pogorszyła, większość sklepów jest pozamykana, restauracje są nieczynne, ludzi jest bardzo mało i panuje tam cisza.

Nie wiemy, jakie zmiany czekają w przyszłości Galerię Plaza. – To nowy właściciel zdecyduje o dalszej przyszłości obiektu. Z naszej strony będziemy chcieli jak najlepiej poprowadzić obiekt do jego planowanej sprzedaży. To atrakcyjny teren, z dużym potencjałem, więc na pewno znajdzie inwestora – informuje Aneta Cichla, rzeczniczka nowego zarządcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki