Grupa Angel pełnoletnia. „Nasi klienci nie boją się, że znikniemy”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Angel Poland Group w grudniu obchodziło 18-lecie działalności. Wśród najważniejszych inwestycji firmy należy wymienić krakowskie inwestycje, takie jak Angel Wawel czy Angel Stradom. Grupa zapowiada, że wkrótce z innymi deweloperami zasadzą nowe drzewa w centrum Krakowa w ramach inicjatywy poszerzania zielonych przestrzeni.

Jednym z kluczowych projektów dewelopera jest Angel Wawel. W XIX-wiecznym skrzydle zabudowań mieści się 700-metrowy królewski apartament, którego ściany i sufit zdobią malowidła wykonane przez międzywojennego artystę Jana Bukowskiego. Tu historia łączy się z luksusem, bowiem do apartamentu przynależy prywatna strefa SPA, własna winda, kilka sypialni i łazienek, dwie kuchnie oraz gabinet.

Innym krakowskim projektem grupy jest Angel Stradom oraz Stradom House – pierwszy w Polsce ekskluzywny hotel należący do Autograph Collection Hotels by Mariott, który stanął w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu i już w przyszłym roku przyjmie pierwszych gości. Ta inwestycja obejmuje kamienicę przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku.

Za połączenie rewitalizowanej części budynku Angel Wawel z nowo dobudowaną częścią kompleksu inwestycja otrzymała nagrody m.in. za „Rewitalizację Roku” oraz „Inwestycję Dekady”, a odnawiany w tym roku Angel Stradom już dziś otrzymał nominacje w wielu prestiżowych konkursach branżowych.

– Jesteśmy dla klienta na każdym etapie: od momentu, kiedy decyduje się na zakup mieszkania, poprzez całą budowę, wykończenie, aż po zarządzanie gotową inwestycją. Nasi klienci nie boją się, że oddamy im klucz i znikniemy. Nasze podejście jest holistyczne: jesteśmy z klientem od początku do końca – komentuje Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group.

„Zasadzimy nowe drzewa w centrum Krakowa”

Jak komunikuje deweloper, architekci w najmniejszych szczegółach dopracowują dostępność przyjaznych, zielonych przestrzeni wspólnych, tworzących najbliższe otoczenie inwestycji.

Oprócz tego w ramach autorskiego programu „Zielonych Fundamentów Angel” firma angażuje się w działania proekologiczne polegające nie tylko na edukacji w zakresie ekologii i środowiska, ale również podejmuje inicjatywy m.in. sadzenia drzew w ścisłej współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie i Wrocławiu.

– Przed nami kolejna akcja, w ramach której z innymi firmami deweloperskimi, członkami Krakowskiego Oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich zasadzimy nowe drzewa w centrum Krakowa. Cieszymy się, że jako APG możemy współtworzyć ważne społecznie projekty – mówi Małgorzata Nowodworska.

Angel Poland Group to firma z branży budowlanej i deweloperskiej, specjalizująca się w segmencie mieszkań luksusowych, hotelach, jak również generalnym wykonawstwie oraz kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami. Grupa zatrudnia około 80 osób w biurach w Krakowie i Wrocławiu, wśród których są pracownicy związani z nią od początku istnienia. Na budowach prowadzonych przez Angel Construction pracuje niemal 400 osób, a w hotelach Grupy niemal 200 pracowników.