Inwestycja przy M1 wstrzymana przez formalności

fot. Krzysztof Kalinowski

Właściciel M1 chciał przy ul. Nowohuckiej postawić budynek usługowo-magazynowy. Jak do tej pory nie uzyskał pozwolenia. Zaważyły formalności.

W listopadzie zeszłego roku spółka EPP Retail-M1 Kraków złożyła wniosek o pozwolenie na budowę na działce przy ul. Nowohuckiej. Chodziło o budynek usługowo-magazynowy z pompą ciepła i fotowoltaiką.

Urzędnicy poinformowali inwestora o tym, że wniosek nie był kompletny i wezwali spółkę do uzupełnienia braków. Dokumenty trafiły do urzędu w odpowiednim terminie. To jednak nie wystarczyło.

– Wobec stwierdzenia nieprawidłowości w przedłożonym projekcie zagospodarowania działki lub terenu oraz projekcie architektoniczno–budowlanym, nałożono obowiązek usunięcia nieprawidłowości –  informuje Katarzyna Misiewicz z biura prasowego krakowskiego magistratu.

Inwestor miał czas do 5 kwietnia na uzupełnienie formalności, jednak nie dotrzymał tego terminu. Urząd wydał więc decyzję odmowną. Mimo prób kontaktu ze spółką, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytanie dotyczące przeznaczenia inwestycji.

Wszystko w rękach EPP

1 maja Echo Polska Properties przejęło od Metro Properties Polska zarządzanie dziewięcioma centrami handlowymi M1. Spółka poinformowała, że planuje rozwój tych nieruchomości, między innymi poprzez działania leasingowe oraz rearanżacje i modernizacje powierzchni. Był to ostatni etap przejęcia portfela 12 centrów i paków handlowych w całej Polsce. Proces ten trwał od 2018 roku, a kwota transakcji przekroczyła 690 mln euro.

– Centra handlowe M1 i Power Parki to zróżnicowany portfel obiektów z wieloletnią obecnością na rynku. Naszym celem jest rozwój potencjału tych nieruchomości poprzez wzmacnianie ich oferty i wzbogacanie jej o nowych, atrakcyjnych najemców. Planujemy także rearanżacje przestrzeni i modernizacje wynikające ze zmian w miksie najemców, wieku nieruchomości czy wymogów ESG. Wspólnie z doświadczonym zespołem pracowników Metro Properties Polska, którzy nadal będą troszczyć się o te obiekty, ale od maja pod skrzydłami EPP, będziemy sukcesywnie wdrażać te zmiany w życie – mówi Tomasz Trzósło, prezes zarządu EPP.

Krakowskie M1 jest w nowych rękach już od blisko sześciu lat. EPP pochwaliła się, że dzięki inwestycjom i wdrożeniu innowacji, udało się uzyskać blisko 20-procentowe oszczędności zużycia energii elektrycznej.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny