Kiedy ruszy plaża nad Wisłą? Są terminy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przedłużające się procedury spowodowały, iż krakowianie nadal nie mogą cieszyć się z plaży w centrum Krakowa. Czy zmieni się to w tym sezonie?

Miasto podpisało z przedsiębiorcami realizującymi plażę nad Wisłą aneks do umowy zawartej w 2022 roku. W dokumencie określono terminy otwarcia poszczególnych elementów inwestycji.

1 marca pracownicy mają rozpocząć realizację centrum rekreacyjnego na bulwarze pod byłym hotelem Forum. Zostanie postawione ogrodzenie, a okolica zostanie zabezpieczona. Następnie wybrany ma zostać wykonawca głównych robót.

– Po wyborze (sądzę, że zgłosi się wiele firm, bo projekt jest bardzo prestiżowy i dający możliwość pokazania swych możliwości) przystąpimy od razu do właściwych prac – powiedział nam niedawno prezes spółki Balon Widokowy Marek Gala.

Kiedy zacznie działać?

Czas gra rolę, gdyż inwestycja zaliczyła poważne opóźnienie. Zgodnie z zapisami przetargu na dzierżawę blisko hektara terenu, kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny z usługami gastronomicznymi powinien działać już w zeszłym roku.

Władze miasta i przedsiębiorcy podpisali jednak aneks do umowy. Znalazły się w niej informacje, że inwestor powinien złożyć wniosek o wydanie decyzji o oddaniu kompleksu do użytkowania nie później niż do 31 lipca tego roku. Natomiast rozpoczęcie działalności nie może przekroczyć terminu 1 września tego roku.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki