Korporacja IT otwiera nowe biuro na Grzegórzkach. I będzie rekrutować inżynierów

fot. Kinga Romek/ LoveKraków.pl

Po pięciu latach w Krakowie ukraińska firma z branży IT zapowiada wzrost zatrudnienia i dalsze inwestycje. W Polsce Intellias zatrudnia ponad 400 inżynierów, wkrótce ma być ich jeszcze więcej.

Intellias, pochodząca z Ukrainy firma z branży IT, w Polsce i Krakowie jest od pięciu lat. To największe z ośmiu biur korporacji w Europie, która na świecie operuje w 25 państwach, zatrudniając ponad 3 tysiące inżynierów.

- Polski rynek jest bogaty w utalentowanych profesjonalistów, a nowe centrum inżynieryjne Intellias będzie doskonałym miejscem do tworzenia rozwiązań cyfrowych i poszerzania naszych możliwości technologicznych. To właśnie tutaj technologia spotyka się z talentem – podkreśla Vitaly Sedler, CEO i współzałożyciel Intellias.

Obecnie w czterech polskich centrach firmy (w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu) zatrudnionych jest ponad 400 osób, w samym Krakowie pracuje ponad setka. Przedstawiciele firmy nie kryją jednak, że w planach na najbliższe lata mają zatrudnienie większej liczby osób. Intellias przyciągnąć ich chce m.in. chwaląc się tytułem Great Place to Work czy pozycją na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce (firma została uznana za najlepsze miejsce pracy wybrane przez Millenialsów).

- W Intellias zawsze stawiamy ludzi w centrum wszystkich procesów. Nasi specjaliści decydują, kiedy rozpocząć i zakończyć dzień pracy, z jakiego miejsca pracować i jaką ścieżkę kariery obrać - zaznaczał podczas oficjalnego otwarcia nowego biura Oleh Piskozub,Country Head Intellias Polska.

I dodawał:

- Dlaczego inwestujemy w Kraków? Po prostu, wierzymy w to miejsce. To niesamowity ekosystem talentów, innowacji i kreatywności. A my chcemy być jego częścią.

Nowe biuro firmy znajduje się w kompleksie Fabryczna Office na krakowskich Grzegórzkach. W środku, poza przestrzenią typową biurową, powstał także Intellias Showroom, gdzie obejrzeć można m.in. IntelliKit, czyli przenośny zestaw samochodowy prezentujący możliwości firmy w zakresie sprzętu, oprogramowania, integracji z chmurą i projektowania interfejsu użytkownika, czy Smart Farming System, a więc oprogramowanie, które automatyzuje i optymalizuje wzrost roślin w pomieszczeniach, wykorzystując technologię digital twin.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki