Lokum rozwija się w Krakowie

fot. materiały prasowe
Lokum Deweloper coraz bardziej obecny jest w Krakowie. Firma realizuje aktualnie trzy inwestycje na terenie miasta.
W pierwszym kwartale 2021 roku Grupa Lokum Deweloper wypracowała 13 mln zł przychodu wobec 97,7 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 3,3 mln zł. Po pierwszych trzech miesiącach tego roku deweloper odnotował stratę netto w wysokości 4,1 mln zł.

Wynik finansowy jest pochodną poziomu przekazań, zgodnego z harmonogramem realizacji inwestycji. Do końca marca Grupa rozpoznała 20 lokali, wobec 253 w roku ubiegłym. Umowami deweloperskimi i przedwstępnymi zostało objętych 139 mieszkań, na koniec kwartału deweloper zawarł także 148 umów rezerwacyjnych.

– W I kwartale rozpoznaliśmy 20 lokali z inwestycji zakończonych głównie w 2020 roku, co ma odzwierciedlenie w wynikach finansowych za ten okres. Zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji na ten rok większość przekazań zaplanowana jest na II i IV kwartał – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. – Niedawno zakończyliśmy budowę dwóch etapów krakowskich inwestycji Lokum Vista oraz Lokum Siesta i obecnie czekamy na otrzymanie pozwoleń na ich użytkowanie. Mieszkania z tych zrealizowanych projektów będziemy rozpoznawać w wynikach kolejnych kwartałów 2021 roku – dodaje prezes Kuźniar.

Deweloper w I kwartale 2021 roku rozpoczął budowę dwóch projektów obejmujących w sumie 230 lokali: I etapu Lokum Verde na Zakrzowie we Wrocławiu ze 107 lokalami oraz etapu IIIa osiedla Lokum Vista na Podgórzu Duchackim w Krakowie ze 123 lokalami.

W tym czasie uzupełniono także ofertę łącznie o 260 mieszkań z II etapu inwestycji Lokum Verde i wspomnianego etapu IIIa osiedla Lokum Vista. Na koniec kwartału w ofercie znajdowało się 959 lokali (wobec 700 lokali w analogicznym okresie poprzedniego roku), a w budowie 1579 lokali (wobec 1000 lokali w I kw. 2020 r.). Bank ziemi dewelopera o powierzchni w sumie około 51 ha pozwala na realizację ponad 11 tys. lokali.

– W pierwszym kwartale tego roku uzupełniliśmy ofertę, rozpoczęliśmy kolejne budowy, a w przygotowaniu mamy nowe projekty we Wrocławiu i w Krakowie – mówi prezes Kuźniar.