Magazyny zamiast cementowni w Nowej Hucie. 70% prac ukończono

fot. materiał prasowy

Deweloper magazynowy Panattoni ukończył ok. 70 proc. prac przy budowie obiektów magazynowo-logistycznych w miejscu dawnej cementowni w Nowej Hucie. Do najemców obiektu dołączyła też kolejna firma z sektora artykułów sportowych – FM Logistic.

Panattoni zrealizowało ok. 70 proc. z planowanych 36,5 tys. mkw. w ramach City Logistics Kraków I przy ul. Cementowej, a dostarczona powierzchnia jest już w całości wynajęta – czytamy w komunikacie inwestora.

Do najemców obiektu dołączył międzynarodowy dystrybutor artykułów sportowych FM Logistic, który przeniósł się ze Skawiny do Krakowa i wynajął 2,3 tys. mkw. Z nowych powierzchni dewelopera już korzysta firma Raven Sport, która zajęła 1,6 tys. mkw.

Deweloper zrealizował narożny cross-dock, a także dostosował do zwiększonych potrzeb najemcy liczbę doków, bram wjazdowych i miejsc parkingowych. Inwestor zadbał również o doświetlenie światłem naturalnym, wynoszące 10 procent. City Logistics Kraków I to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym – komunikuje Panattoni.

– Kraków przez swoje położenie i historię jest kluczowym ośrodkiem biznesowym Polski, ale niska dostępność gruntów ogranicza jego możliwości dla sektora nieruchomości przemysłowych. Panattoni odzyskuje grunty poprzemysłowe. Brownfield pozwala wydobywać potencjał stolicy małopolski i rozwijać się w regionie firmom z branży logistyki, handlu czy odzieżowej, które napędzają atrakcyjność Krakowa i okolic – komentuje Filip Noworól z Panattoni.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
News will be here