W Płaszowie powstaje olbrzymi kompleks biurowy. 100 tysięcy metrów powierzchni najmu [ZDJĘCIA]

Przy skrzyżowaniu ulicy Kuklińskiego i Saskiej powstanie osiem budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu 100 tys. metrów kwadratowych.

Pierwsza część projektu, która już się rozpoczęła, zakłada realizację etapami zespołu czterech budynków biurowych z usługami na parterach przy ul. Saskiej 25. To przestrzeń o powierzchni ponad 25 tys. mkw. leżąca przy zjeździe z estakady tramwajowej na Płaszowie i przystanku Lipska.

Pozwolenie na budowę obiektu wydano w marcu. Rozpoczęcie prac budowlanych wymagało jednak rozbiórki budynku administracyjnego, 10 budynków magazynowo-warsztatowych i zakładowej stacji paliw w 2019 roku.

W sumie na ponad 50 tysiącach metrów kwadratowych powstanie osiem budynków biurowych, z czego aż trzy hektary to będzie przestrzeń niezabudowana.

Choć inwestor (Cain International), deweloper i zarządca (White Star Real Estate) mogą przystępować do realizacji pierwszej części inwestycji, to na tę drugą, budowę czterech kolejnych budynków bezpośrednio przy skrzyżowaniu nie wydano jeszcze pozwolenia.

Samowystarczalny kampus biurowy

Przestrzeń pomiędzy budynkami będzie zagospodarowana dużą ilością zieleni, elementami wodnymi i naturalnymi materiałami, a także zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Dwie podziemne kondygnacje będą stanowić parking dla samochodów i rowerów. Na najwyższych piętrach budynków zaś znajdą się tarasy z widokiem na Zalew Bagry.

Standardowo na parterach budynków zostaną zainstalowane restauracje, kawiarnie i inne lokale usługowe. – Projekt zapewnia elastyczny układ powierzchni biurowej, który umożliwia efektywną aranżację wnętrz, zarówno w układzie typu „open space”, jak i w podziale gabinetowym – czytamy w komunikacje prasowym inwestora.

– Kraków jest jednym z najchętniej wybieranych miast na świecie przez firmy z sektora BPO, SSC/GBS, IT oraz R&D, które od lat otwierają tu swoje oddziały. The Park Kraków będzie realizowany etapami, co umożliwi najemcom przyszłą ekspansję i konsolidację w jednej lokalizacji – mówi Liam Le Roux, dyrektor europejskiego działu w Cain International.

– The Park Kraków docenią firmy, którym zależy na bezpośrednim dostępie do komunikacji publicznej. Liczne wydarzenia organizowane na terenie kampusu oraz bogata oferta gastronomiczna sprawią, że życie będzie toczyło się tu także po godzinach pracy – dodaje Bartosz Prytuła, partner zarządzający w White Star Real Estate.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze