Nowości w siatce połączeń PLL LOT. Z Krakowa polecimy do Tirany, Dubrownika i na greckie wyspy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

PLL LOT ogłosiły nowości w siatce połączeń z Krakowa. W wakacje pasażerowie będą kogli polecieć do Tirany, Dubrownika, Rodos i Korfu.

Nowe trasy pojawią się w rozkładzie lotów krakowskiego lotniska pod koniec czerwca. Pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów raz w tygodniu - do przełomu września i października. Dostępność tras przez cały sezon wakacyjny ma pozwolić zarówno na zaplanowanie wakacyjnego odpoczynku z odpowiednim wyprzedzeniem, jak i udanie się  w spontaniczną podróż.

- Porty regionalne, podobnie jak w ubiegłym roku, stanowią bardzo istotną część siatki wakacyjnej LOT-u. Wierzę, że dzięki rosnącemu tempu szczepień i stopniowo luzowanym obostrzeniom ten sezon wakacyjny będzie bardzo udany zarówno dla turystów indywidualnych, jak i touroperatorów - mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT.

- Mamy nadzieję, że pasażerowie Kraków Airport będą mogli spełnić swoje marzenia  o wakacjach i wyruszyć do pięknych słonecznych miast kuszących zabytkami i znakomitą kuchnią – dodaje Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Kierunek: greckie wyspy

Grecja należy do ulubionych kierunków wakacyjnych i od lat cieszy się popularnością wśród pasażerów Kraków Airport. Jedną z najchętniej wybieranych wysp jest Rodos, Korfu, górzysta wyspa położona na północy kraju, charakteryzuje się przyjemnym i łagodnym klimatem. Turyści odnajdą na niej wiele zabytków, między innymi przepięknie zdobione klasztory oraz ruiny bizantyjskich twierdz.

Dubrownik, najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji, pozwoli zaplanować aktywny wypoczynek i swoimi zabytkami przyciągnie nie tylko fanów popularnego serialu „Gra o Tron”. Zwolennicy plażowania również się nie zawiodą - jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, wyspę Lokrum, można odwiedzić korzystając z 15-minutowego rejsu promem kursującym ze starego portu w pobliżu dubrownickiej starówki.

Z kolei Tirana, stolica i największe miasto Albanii pozwoli poznać klimat Bałkanów. Alternatywą dla klasycznych zabytków mogą być liczne muzea, punkty widokowe, a także restauracje oferujące popularne bałkańskie specjały.

News will be here