Orange dalej wyprzedaje nieruchomości w Krakowie

fot. orange nieruchomości

Od wielu lat firma Orange konsekwentnie pozbywa się swoich nieruchomości w związku z rozwojem technologii i brakiem konieczności posiadania tak rozbudowanych centrów telekomunikacyjnych w miastach. Obecnie na wydaniu Orange ma ponad 400 obiektów w Polsce, z czego jeszcze dwa w Krakowie.

W ostatnich latach Orange sprzedało w Krakowie budynek Poczty Głównej czy też spory biurowiec przy ulicy Rakowickiej. Teraz firma w swojej ofercie ma dwie kolejne nieruchomości. Jedna z nich znajduje się tuż za wyżej wspomnianym budynkiem przy ul. Rakowickiej.

Kolejne biurowce na sprzedaż

Budynek biurowy o powierzchni 6 740 mkw. przy ul. Grochowskiej 2 Orange wycenia na 35 200 000 zł netto. To 3-piętrowy obiekt z jedną kondygnacją podziemną. Wewnątrz znajdziemy powierzchnie biurowe w układzie gabinetowym, sale konferencyjne czy przestrzenie typu open space. Na terenie nieruchomości urządzono dwa parkingi z ok. 25 miejscami postojowymi.

Poczta Polska zajmuje aktualnie w budynku powierzchnię 2 722 mkw. oraz posiada udział w powierzchni wspólnej. Po sprzedaży nieruchomości Poczta Polska zajmie docelowo powierzchnię 234,43 mkw., na zasadach umowy najmu na 10 lat, z możliwością wydłużenia tego okresu – czytamy w ogłoszeniu.

Drugi budynek, jakiego chce się pozbyć Orange w Krakowie, to 3-piętrowy biurowiec o powierzchni 2 200 mkw. przy ul. Alfreda Dauna 66 w Podgórzu Duchackim. Propozycja firmy za tę nieruchomość to 5 900 000 zł. Na działce dostępny jest wewnętrzy parking.

Obiekt położony nieopodal skrzyżowania ulic Wielickiej i Nowosądeckiej ma już swoje lata, dlatego Orange podsuwa kilka wariantów wykorzystania tej nieruchomości. Pierwszy z nich to rozbiórka i realizacja w tym miejscu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej do 5 lub nawet 11 kondygnacji. Inna opcja zakłada nadbudowę o jedną kondygnację i zwiększenie powierzchni wynajmu.

Aktualnie Orange wyprzedaje dwie nieruchomości w stolicy Małopolski, lecz niewykluczone, że w kolejnych latach firma będzie pozbywała się kolejnych, jak to miało miejsce do tej pory.

comments powered by Disqus