Krótko

Plany na stację paliw niedaleko stadionu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedaleko stadionu Hutnika inwestor planuje postawienie stacji paliw.

Na trzech działkach przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego prywatny inwestor planuje postawienie stacji paliw. Oprócz wiaty z trzema obustronnymi dystrybutorami benzyny, oleju napędowego i gazu, pojawi się tam pawilon handlowy, myjnia automatyczna czy kompresor i odkurzacz. Według planu ma tam powstać parking dla dziewięciu samochodów. Rocznie stacja ma dystrybuować ok 8,5 mln litrów paliw.

Z użytej nazwy handlowej jednego z rodzaju paliw wynika, że na pylonie reklamowym pojawi się logo firmy z charakterystyczną muszlą.

Stacja jest planowana na obszarze, gdzie pierwotnie nie mogłaby powstać. Według regulacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z 2008 roku teren ten był przeznaczony pod infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Jednak plan częściowo został zaskarżony przez wojewodę, a sąd administracyjny w 2011 roku w części unieważnił zapisy dokumentu, w tym obszar, gdzie ma być stacja.

Obecnie postępowanie jest w fazie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Urzędnicy podjęli decyzję, iż nie ma potrzeby tworzenia szczegółowego raportu przez inwestora z uwagi na niewielki stopień oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na komponenty środowiska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta