Plaza zamieni się w Fashion Outlet Kraków

fot. mat. inwestora

W poniedziałek, 14 maja Fashion Outlet Kraków otrzymało pozwolenie na rozpoczęcie przebudowy Galerii Plaza przy al. Pokoju. Prace nad pierwszym centrum wyprzedażowym na terenie naszego miasta ruszą już wkrótce, a ich zakończenie i otwarcie przebudowanego obiektu planowane są na jesień 2019 roku. Wcześniejsze inwestor zakładał rozpoczęcie prac na początku tego roku.

Plan zakłada gruntowną przebudowę i modernizację Galerii Plaza przy al. Pokoju, która w przyszłości ma zamienić się w centrum wyprzedażowe. Zakres prac jest szeroki – całkowita przebudowa parteru budynku, a także utworzenie pasażu. Docelowo w galerii znajdzie się ponad 100 marek, które będą sprzedawały produkty w cenach niższych o 30-70 proc. W kompleksie będzie funkcjonował bezpłatny parking na około tysiąc samochodów.

– Do dyspozycji najemców przygotujemy 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej – mówi Dawid Rutkowski z PRÔM PEAKSIDE ROS Outlet Management Sp. z o.o. – Fashion Outlet Kraków będzie jednak czymś więcej niż outletem modowym. Realizujemy zupełnie nową koncepcję na polskim rynku, która łączy atrakcyjność outletu z dogodną lokalizacją i ofertą spędzania wolnego czasu również w niedziele niehandlowe.

Wiadomo, że prace modernizacyjne będą prowadzone przy czynnym obiekcie, choć nie zabraknie utrudnień. Jak będą wyglądały najbliższe miesiące? W trakcie remontu otwarte pozostaną klub fitness z siłownią, kręgielnia i kino. W kulminacyjnym momencie prac zamknięte zostaną sklep spożywczy i salony modowe.

Zakończenie prac jest przewidziane na jesień 2019 roku.