Powstanie ekologiczna „willa” na Zabłociu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W rejonie ulic Klimeckiego i Pana Tadeusza powstanie dwusegmentowy blok ze 120 mieszkaniami. Realizacją zajmie się Chemobudowa-Kraków.

W budynkach będą dostępne mieszkania o średnim metrażu 60 mkw., a więc te najbardziej popularne. Nie oznacza to, że w ofercie nie będzie mniejszych lokali. Przyszli lokatorzy będą mieli do wyboru mieszkania od dwóch do pięciu pokoi. W podziemnym garażu znajdą się 144 miejsca postojowe, całość dopełnią 103 komórki lokatorskie, 94 miejsca postojowe dla rowerów i osiem lokali usługowych na parterze.

Chemobudowa poinformowała, że kompleks Willa Pana Tadeusza zaprojektowany został z dbałością o efekt ekologiczny w międzynarodowym standardzie BREEAM (pakiet systemów ocen budynków, który zapewnia spójną weryfikację budynków pod kątem wpływu na środowisko i zrównoważonego rozwoju). Według inwestora, to pierwszy tego typu budynek mieszkalny z takim certyfikatem.

Za projekt odpowiada biuro Blok Architekci. Deweloper podkreśla, że szczególnie starannie zaprojektowane zostały części wspólne wewnątrz budynku: klatki schodowe, balustrady, posadzki, czy drzwi wewnątrzklatkowe. Chemobudowa podkreśla również zaplanowaną zieleń – zarówno wysoką od strony ulicy, jak i niską na wewnętrznym dziedzińcu.

– Willa Pana Tadeusza to nasza pierwsza inwestycja mieszkaniowa, którą będziemy realizować w formule inwestycji własnej. Cieszę się, że zrealizujemy ją w Krakowie. Chemobudowa-Kraków jest związana ze stolicą Małopolski od 75 lat. To regionalna top marka, mająca maksymalne zaufanie i gwarancję rzetelności u mieszkańców i klientów – mówi Andrzej Wyszyński, prezes zarządu Chemobudowy-Kraków.

Spółka otrzymała pozwolenie na budowę w 2022 roku. Zakłada ono również rozbiórkę stojących na działkach budynków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze