Ryanair ogłosił plany na lato. Są cztery nowości

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sezonie letnim samoloty Ryanaira będą z Kraków Airport latać na 83 trasach, co jest dotychczasowym rekordem. Cztery z nich to nowości. Będą tu także stacjonować dwa kolejne samoloty.

Przewoźnik ogłosił w środę szczegóły dotyczące letniej siatki połączeń. Pasażerowie korzystający z krakowskiego lotniska mogą się spodziewać czterech nowych tras. W ofercie pojawią się połączenia do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu.

Ryanair zakłada, że na trasach do i z Krakowa obsłuży ponad 3,8 mln pasażerów, co będzie oznaczało wzrost aż o 24%.

Firma planuje też rozwijać swoją krakowską bazę. W Balicach będą w lecie stacjonowały dwa nowe samoloty B737. Wzrost z dziewięciu do jedenastu maszyn będzie równoznaczny z tym, że Kraków Airport stanie się największą bazą Ryanair nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To wszystko przekłada się na ponad 3200 miejsc pracy, w tym stanowiska dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

– Już od końca marca na krakowskim lotnisku obowiązywać będzie wiosenno-letnia mapa połączeń, która pozwoli pasażerom na odkrycie niezapomnianych miejsc nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Cieszymy się, że nasz bazowy przewoźnik Ryanair otwiera nowe trasy takie jak  włoskie Olbia i Triest, długo wyczekiwane przez pasażerów Faro w Portugalii czy perłę Adriatyku – Dubrownik – komentuje Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

W tym roku Kraków Airport planuje przekroczyć barierę 10 milionów obsłużonych pasażerów. W styczniu z usług lotniska skorzystało 691 881 pasażerów, czyli o 35% więcej niż w styczniu przedpandemicznego 2019 roku i o 13% więcej niż w styczniu 2023.