Skanska z planami na Mazowiecką. Biurowiec do rozbiórki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad rok temu Skanska otrzymała pozwolenie na rozbiórkę budynku biurowego przy ul. Mazowieckiej 21. Jak na razie spółka nie ma sprecyzowanych planów, co powstanie w jego miejscu. Wiadomo, że będzie to inwestycja mieszkaniowa.

– Zgodnie z powszechną informacją działka ta jest własnością spółki mieszkaniowej Skanska. Jesteśmy deweloperem mieszkaniowym i budynek o takim charakterze planujemy zbudować przy ulicy Mazowieckiej – mówi Agnieszka Karwala, starszy menadżer projektów Skanska Residential Development Poland.

– Trudno na ten moment podawać nam jakieś konkretne daty – nie mamy wszystkich stosownych uzgodnień, więc nie możemy określić ani kiedy zaczniemy prace, ani jaki finalny kształt będzie miała planowana przez nas inwestycja – dodaje Karwala.

W połowie zeszłego roku inwestor złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla tej działki. We wrześniu 2023 roku urząd wydał negatywną decyzję.

W stosunku do tego obszaru procedowany jest projekt planu miejscowego „Mazowiecka”. Zgodnie z jego zapisami na terenie, gdzie stoi biurowiec możliwa jest budowa bloków o wysokości do 27,5 metra. Do 7 listopada była możliwość składania uwag do treści projektu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza