Stacje wprowadzają wakacyjne rabaty. Warto poznać warunki

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Za decyzją szefa Orlenu, który obniżył cenę za litr paliwa o 30 groszy na czas wakacji, poszli właściciele innych dużych sieci stacji benzynowych: BP, Shell, Moya i Circle K.

Od 30 czerwca na stacjach Orlen można korzystać z rabatu na paliwo. Promocja, która obowiązuje do końca sierpnia, dotyczy czterech tankowań miesięcznie z limitem do 50 litrów na jedno uzupełnienie baku. Po aktywacji kuponu dostepnego w aplikacji Vitay litr benzyny czy oleju będzie o 30 groszy tańszy od ceny na totemie.

– Dlaczego możemy robić takie promocje? Bo jesteśmy dużym koncernem, zdywersyfikowaliśmy źródła zakupu ropy poprzez optymalizację, jesteśmy silniejsi i mamy lepszą płynność finansową, możemy inwestować i modelować rynek – tłumaczył przed tygodniem Daniel Obajtek.

Trzeba „być” lojalnym

Zgodnie z przewidywaniami inne koncerny paliwowe poszły śladem polskiej spółki. Każda ze stacji promuje własny program lojalnościowy.

Dzisiaj o swojej promocji poinformowały właściciel sieci Moya. Korzystający z aplikacji Super Moya będą mieli do dyspozycji po cztery kupony w lipcu i sierpniu, które obniżą cenę za litr benzyny również o 30 groszy. Limit został ustalony na 30 litrów/tankowanie.

Od dziś obowiązuje również promocja na stacjach BP. Klienci, którzy posiadają kartę Payback mogą liczyć na 30-groszowy rabat na litrze benzyny i oleju oraz 10 gr za LPG. –  Wakacyjna propozycja obejmuje zniżki na cztery tankowania w miesiącu –  każde do 50 litrów – poinformował koncern.

Circle K wprowadziło natomiast weekendowe obniżki. Od piątku do niedzieli kierowcy posiadający kartę Extra będą mogli zatankować taniej o 35 gr/l benzyny (95 pb), oleju napędowego i LPG. Limit to 85 litrów na jedno tankowanie.

Na zwiększenie sprzedaży paliwa premium postawił Shell. Koncern poinformował, że od 3 lipca przez pięć dni w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek, sobota i niedziela) członkowie Shell ClubSmart będą mogli bez ograniczeń korzystać z 30-groszowego rabatu za litr. – Rabat na paliwa Shell V-Power 95 i Shell V-Power Diesel to niepowtarzalna okazja do poznania jakości premium w najlepszej cenie – stwierdza firma.

Promocją objęta jest ilość nie mniejsza niż 10 i nie większa niż 60 litrów zatankowanego paliwa. Do tego rabat nie będzie naliczamy na wszystkich stacjach. W Krakowie w promocji udział bierze 12 stacji.