Szykuje się inwestycja przy porcie Kujawy

Na drugim planie port Kujawy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Obecnie pusta działka przy nieczynnym porcie Kujawy może zmienić się w plac budowy.

Deweloper Panattoni jest coraz bliżej budowy City Logistic Kraków III. – Po zrealizowaniu tej inwestycji zasoby miejskie stanowić będą blisko ¼ całego naszego małopolskiego wolumenu. To potwierdza jak ważnym ośrodkiem dla całego regionu jest Kraków. Miasto dzięki drugiej co do wielkości populacji w kraju, położeniu tranzytowemu wschód-zachód czy dostępowi do absolwentów takich uczelni jak AGH, UJ i Politechnika kwitnie i przyciąga międzynarodowy biznes. Naszym zadaniem jest stworzenie bazy nowoczesnej powierzchni przemysłowej, która dodatkowo stymuluje ten rozwój – informował w grudniu FIlip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni. Budowa ma zakończyć się w sierpniu tego roku.

Obecnie postępowanie jest na etapie wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Wniosek wpłynął do urzędu miasta we wrześniu 2021 roku. Po uzgodnieniu z szeregiem instytucji, inwestor w końcu otrzymał decyzję. Z dokumentu wiadomo, że inwestycja będzie tworzona etapami.

Kilometr dróg

W jej ramach powstanie zabudowa przemysłowa i magazynowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą o powierzchni ponad 6,8 hektara, przy czym obiekty budowlane zajmą 2,9 ha. Nieco mniej ma wynieść powierzchnia biologicznie czynna. Drogi na terenie kompleksu mają mieć łącznie ponad kilometr długości.

Zespół składać się będzie z hali o wysokości około 15 metrów, budynku biurowego czy wartowni. Powierzchnia użytkowa została określona na ok. 25 tys. mkw. powstanie również stacja LNG ze zbiornikiem o pojemności 60 metrów sześciennych. Projekt przewiduje 64 miejsca postojowe dla samochodów osobowych i 45 dla ciężarowych. Zakład ma działać całodobowo. W ramach inwestycji przebudowany zostanie fragment ul. Jeżynowej.

4,5 tys. mkw. w obiekcie, jak informuje Panattoni, wynajmie spółka Walraven – polski producent i dostawca i systemów mocowania instalacji stosowanych w branży konstrukcyjnej, sanitarnej, wentylacyjnej oraz przeciwpożarowej.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta