Trwają prace przy Dolnych Młynów. Powstaje podziemny parking, przebudowany zostanie budynek frontowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają prace w związku z zapowiadaną rewitalizacja kompleksu przy ul. Dolnych Młynów 10. Deweloper zdradza, co zostanie zrealizowane na samym początku.

Inwestor, czyli NOHO Investment, rok temu odpowiedział nam, co konkretnie planowane jest w miejscu dawnej fabryki cygar. Realizacja projektu ma pochłonąć ponad 300 mln złotych i pogodzić potrzeby mieszkańców oraz klientów chcących zakupić apartamenty w tej lokalizacji.

Przedstawiciele dewelopera podkreślali, że nie skupiają się jedynie na własnej działce, a przestrzeń publiczną traktują w sposób kompleksowy i odpowiedzialny. Inwestycje realizowane przez NOHO mają odzwierciedlać ideę zrównoważonego rozwoju miasta.

Część kompleksu ma być otwarta dla krakowian i turystów. Na terenie Dolnych Młynów funkcjonować będzie strefa gastronomiczna na światowym poziomie. Oprócz tego zapowiedziana została likwidacja ogrodzenia i wprowadzanie większej ilości zieleni.

– Bogata zieleń jest integralną częścią każdego z naszych projektów. Ma być wszechobecna nie tylko w ramach kompleksu, ale chcemy ją wprowadzić również w pas drogowy ulicy Dolnych Młynów – przekonywał Dawid Sporysz, dyrektor zarządzający NOHO Investment. Sama ulica ma zostać kompleksowo przebudowana pod koniec 2026 roku.

Prace przy Dolnych Młynów

Jak informują przedstawiciele inwestora, do tej pory została zrealizowana ściana szczelinowa, która umożliwi budowę dwukondygnacyjnego garażu podziemnego– zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami. Żelbetowa konstrukcja obiektu ma być gotowa do końca tego roku.

Poważne prace ruszą w czerwcu. Wykonawca przystąpi wtedy do przebudowy budynku frontowego, w którym znajdą się zarówno apartamenty, jak i lokale usługowe wraz z gastronomią.

Natomiast stan surowy budynku numer dwa ma być gotowy w połowie 2025 roku. To właśnie w nim odbywała się główna produkcja wyrobów tytoniowych. Zostanie dobudowane do niego skrzydło, odsłonięte zostaną piwnice i to właśnie tam powstanie wspomniany wcześniej koncept gastronomiczny.

– Oprócz części gastronomicznej, która będzie stanowić nową jakość na krakowskim rynku gastronomicznym, jesteśmy w trakcie negocjacji umowy z lifestylową butikową siecią hotelową, nieobecną jeszcze w Polsce – podkreśla Sporysz. Hotel powstanie w budynku numer 6, który pełnił funkcje magazynu surowca i wyrobów gotowych.

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć

Na terenie kompleksu znajdzie się również część zamknięta, która będzie zarezerwowana jedynie dla mieszkańców i mowa tu o budynku nr 9, w sąsiedztwie, którego znajdzie się tzw. część lifestylowa. Tu nabywcy będą mieć do dyspozycji takie części wspólne jak: w pełni wyposażony pokój klubowy, pokój masażu, salę do jogi i pilatesu, pokój cygar, prywatną salę kinową czy coworking z czytelnią. Pojawi się tam również mini park. W obiekcie na jedno piętro przypadnie jeden apartament.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto