W biurowcach Bonarka nowy najemca. To… Zakład Ubezpieczeń Społecznych

fot. psession.pl

Do oddziałów zagranicznych korporacji w Bonarka for Business dołącza właśnie nowy, polski najemca. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmie 2,4 tys. mkw. jednego z biurowców.

Bonarka for Business to kompleks ośmiu biurowców zlokalizowanych tuż obok centrum handlowego Bonarka w Podgórzu. Choć powierzchnie wynajmują tam przede wszystkim duże, najczęściej zagraniczne korporacje, dołączyć ma do nich ZUS, który właśnie zawarł umowę najmu o łącznej powierzchni biurowej 2 400 mkw. w budynku D.

– Decyzja o wynajęciu przestrzeni biurowej w Bonarka for Business podyktowana była przede wszystkim wyjątkowymi udogodnieniami oraz strategiczną lokalizacją, jaką oferuje to miejsce. Takich warunków oczekują nasi pracownicy, dla nas także mają one kluczowe znaczenie – mówi Grzegorz Dadej, Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie.

Jak mówi Antonio Pomes, Director, Country Head of Portfolio Management w firmie Revetas zajmującej się doradztwem w zakresie nieruchomości, pojawienie się w gronie najemców instytucji sektora publicznego bardzo ich cieszy.

– Ta transakcja podkreśla różnorodność naszej społeczności biznesowej i uwydatnia atrakcyjność programu, który staramy się dostosowywać do potrzeb organizacji o różnym profilu działalności – podkreśla.

A odpowiedzialna za transakcję Anna Krztoń, Leasing Director w TriGranit, dodaje: - Podkreśla to wszechstronność naszego parku biznesowego, szeroki zakres dostępnych udogodnień oraz idealną lokalizację – atrakcyjną zarówno dla obecnych, jak i przyszłych użytkowników kompleksu. Ponadto, z uwagi na rozbudowujące się w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowe, B4B staje się jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia w myśl koncepcji live-work-play.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powstał w 1934 roku z połączenia pięciu instytucji: Izby Ubezpieczeń Społecznych, Zakładu Ubezpieczenia na Wypadek Choroby, Zakładu Ubezpieczenia od Wypadków, Zakładu Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych oraz Zakładu Ubezpieczenia Emerytalnego Robotników. Obecnie pełni funkcję głównego organu państwowego systemu ubezpieczeń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze