Ważą się losy zrujnowanego pałacu Wodzickich. Wkrótce decyzja [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rok temu miał zakończyć się remont pałacu Wodzickich, stojącego na rogu ulic świętego Marka i św. Jana. Co z inwestycją?

W 2021 roku właściciele 200-letniego zabytku zapewniali, że remont konserwatorski nie wiąże się ze stworzeniem w jego wnętrzu hotelu czy aparthotelu. Mówili, że chcą tam stworzyć galerię sztuki, a do tego mają w zanadrzu niespodziankę.

– W budynku znajdzie się miejsce dla artystów, którzy będą tam mogli wyrażać siebie i tworzyć. To koncepcja, na którą może sobie pozwolić tylko majętny człowiek, ponieważ niemal każdy inwestor liczy na zwrot z poniesionej inwestycji, ale tu będzie inaczej. Z inwestycją to nic wspólnego nie ma – zapewniał Piotr Włudarz, jeden ze wspólników spółki, do której należy kamienica.Czas mija

Minęły jednak ponad dwa lata, a nadal nie jest jasne, co powstanie w kamienicy. Zgodnie z pozwoleniem budowlanym w środku można stworzyć 12 mieszkań na drugim piętrze i poddaszu oraz dwa lokale usługowe w piwnicach, w tym jeden gastronomiczny.

Jeden z inwestorów mówił nam, że nawet jeśli mieszkania powstaną, to nie będą na sprzedaż. – Właściciel nie chce wyprzedawać tej kamienicy, ona pozostanie jego własnością. Mieszkania zapewne pozostawi dla siebie albo przekaże członkom swojej rodziny – stwierdził.

Po ponad dwóch latach od tych deklaracji, zwróciliśmy się do spółki z prośbą o informację, kiedy prace zostaną zakończone i co konkretnie znajdzie się w zabytkowych wnętrzach.

– Obecnie jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, które to powinny zapaść do końca I kwartału – poinformowała nas spółka TK Nova.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto