Zakończyła się budowa kompleksu biurowego Brain Park na Grzegórzkach [ZDJĘCIA]

fot. Mat. prasowe Echo Investment

Echo Investment zakończyło budowę kompleksu biurowego Brain Park na krakowskich Grzegórzkach. Z początkiem roku pozwolenie na użytkowanie otrzymał drugi etap inwestycji.

Kompleks biurowy Brain Park powstał u zbiegu al. Pokoju i ul. Fabrycznej. Składa się z trzech budynków oferujących łącznie 43 tys. mkw. powierzchni.

Z obiektów korzystają już takie firmy jak Epam, PepsiCo GBS, Aldi Tech Hub, Apptio, Mercator Medical, biura serwisowane Loftmill oraz przychodnia Medicover.

Sercem zielone patio

Brain Park zaprojektowała pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków, która postawiła na elegancką bryłę z jasną elewacją.

– Cieszy nas ogromnie kolejna udana współpraca z Echo Investment. Brain Park to przykład ponadczasowej, powściągliwej w formie architektury, która współtworzy jakość urbanistyczną tego obszaru Krakowa – mówi Anna Pawłowska, dyrektor zarządzająca Baumschlager Eberle Architekci Kraków.

Sercem inwestycji jest zielone patio. Znajdują się tutaj strefy do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu, miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki i przestrzeń do aktywności typu street workout. Pracownicy biur mają też do dyspozycji zielone tarasy, a z wyższych pięter mogą podziwiać panoramę miasta z Zamkiem Królewskim na Wawelu w roli głównej.

Ekologiczne rozwiązania

Brain Park jest częściowo zasilany zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. W budynkach zastosowano rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, które oszczędzają energię i wodę oraz zmniejszają wpływ na środowisko, czego dowodem jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

To również pierwszy projekt biurowy w Krakowie z certyfikatem WiredScore Platinum. Potwierdza on najlepszą łączność cyfrową, jakość rozwiązań teletechnicznych i planów awaryjnych zapewniających firmom możliwość działania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Obiekt wyposażony jest w szereg udogodnień, takich jak 485 miejsc parkingowych, 300 miejsc dla rowerów, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych oraz szatnie z prysznicami.

Budowa kompleksu rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Pierwsze dwa biurowce o powierzchni 30 tys. mkw. były gotowe na przyjęcie najemców w listopadzie 2022 roku. Oddany właśnie do użytku trzeci budynek o powierzchni 13 tys. mkw. osiągnął docelową wysokość (ponad 40 metrów) w lutym ubiegłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki