Capgemini przeprowadza się na Fabryczną

fot. © AgataSiubijak/LoveKrakow.pl

Jedna z największych krakowskich korporacji, zatrudniających prawie 4,5 tys. osób, przenosi swoją siedzibę do kompleksu Fabryczna Office Park. Firma zajmie w nowym miejscu 13,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Praca krakowskiego oddziału Capgemini nad projektem relokacji swojej głównej siedziby jest odzwierciedleniem odejścia firmy od tradycyjnego modelu środowiska pracy do nowego elastycznego modelu wysokowydajnego – czytamy w komunikacie firmy.

Jednocześnie Capgemini podkreśla, że „przejście na model wyłącznie pracy zdalnej nie jest rozwiązaniem idealnym”. – Bezpośredni kontakt w środowisku zawodowym wciąż jest niezwykle ważny i prognozuje się, że będzie to czynnik, który wpłynie na kierunki rozwoju efektywnych i elastycznych biur przyszłości. Widząc ten trend, krakowski oddział Capgemini przenosi się do nowej powierzchni biurowej – czytamy.

Firma zajmie 13,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Fabryczna Office Park. Pierwsze zespoły mają być relokowane na przełomie I i II kwartału 2023 roku. Obecnie Capgemini rezyduje w biurowcu Rondo Business Park przy al. Bora-Komorowskiego.

– Nasze nowe centrum będzie mieścić się w nowoczesnym i ekologicznym kompleksie, pełnym udogodnień, takich jak m.in. różnorodne stanowiska pracy z ergonomicznym wyposażeniem (np. 100 proc. elektrycznych biurek), atrakcyjne otoczenie. Współdzielone przestrzenie sprzyjać będą integracji zespołowej, tak ważnej w czasach, kiedy dużą część obowiązków wykonujemy zdalnie – komentuje Ewa Gołębiewska, wiceprezes i dyrektor HR w Capgemini Polska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus