Cisco zatrudni w Krakowie 150 inżynierów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Krakowski oddział Cisco zwiększa zakres usług i rozbudowuje zespół inżynierów oprogramowania dla klientów produktu Cisco AppDynamics, poinformował dyrektor krakowskiej siedziby Cisco Ramon Tancinco. Kolejny krok na drodze rozwoju lokalnej placówki wiąże się z zatrudnieniem co najmniej 150 specjalistów w tym roku – podaje agencja ISBnews.
– Rozwój oprogramowania, customer experience i bezpieczeństwo to obszary priorytetowe dla Cisco, które mają również strategiczne znaczenie dla nas w Krakowie. Naszym celem jest dalszy rozwój zgodnie z kierunkiem, w którym transformuje się cała organizacja. Rozbudowując oddział o nowe funkcje, cieszymy się, że będziemy mogli zatrudnić specjalistów z dziedziny inżynierii i biznesu, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju polskiej gospodarki opartej na wiedzy – powiedział dyrektor Cisco w Krakowie Ramon Tancinco.

Rolą zespołu wsparcia inżynierii oprogramowania AppDynamics w Krakowie jest dostarczanie klientom usług, które pomogą im z sukcesem wdrożyć i obsługiwać rozwiązania AppDynamics oraz zmaksymalizować zwrot z poczynionych inwestycji. Zespół współpracuje z inżynierami odpowiedzialnymi za oprogramowanie i infrastrukturę największych firm na świecie.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i zaangażowania, z jakimi osoby w krakowskim oddziale Cisco podchodzą do współpracy z klientami. Zbudowaliśmy tu już spory zespół, składający się głównie z inżynierów oprogramowania i mamy plany dalszego jego powiększania w ciągu najbliższego roku, zarówno w ramach istniejących zespołów, jak i poprzez tworzenie nowych stanowisk – dodał wiceprezes w AppDynamics Nick Bogaty.

Obecnie w Krakowie mieści się nowoczesny kampus firmy w biurowcu Enterprise Park zatrudniający 2000 osób, co czyni stolicę małopolski największym ośrodkiem usług Cisco w całym regionie EMEAR (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W związku z poszerzeniem zakresy usług, firma planuje zatrudnić w tym roku przynajmniej 150 inżynierów oprogramowania.