Deweloper kontynuuje rozbudowę "słonecznego" osiedla

fot. materiały prasowe

Develia rozpoczęła budowę 108 mieszkań w ramach XII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko położonego nieopodal inwestycji Murapolu Nowy Złocień. Deweloper przekazuje jednocześnie mieszkania w IX etapie inwestycji. Do tej pory w dziewięciu zakończonych etapach osiedla powstało 980 mieszkań.

W XII etapie inwestycji, który właśnie rozpoczęto realizować, powstanie 108 mieszkań (niektóre z nich będą dwupoziomowe). Budynek będzie posiadał garaż podziemny z miejscami postojowymi i schowkami. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 roku.

– Inwestycję tę realizujemy od 2010 roku i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa. XII etap osiedla jest dostępny w naszej ofercie od końca listopada, a już blisko 25% mieszkań znalazło swoich nabywców. Zgodnie z harmonogramem, właściciele mieszkań będą mogli odebrać klucze pod koniec 2022 roku – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

„Słoneczne” osiedle dewelopera to trzypiętrowe budynki zlokalizowane przy ul. Henryka i Karola Czeczów w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach inwestycji powstaje pełna infrastruktura, z drogami wewnętrznymi, alejkami, zielonymi skwerami i placami zabaw. Dotychczas w dziewięciu zakończonych etapach osiedla powstało 980 mieszkań. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Tk Bud.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim