Dni Tesco Kapelanka są policzone

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pozostały ostatnie dni na zrobienie zakupów w hipermarkecie Tesco przy ul. Kapelanka. Na początku listopada Kaufland rozpocznie modernizację sklepu. Otwarcie nastąpi w grudniu.

Jak poinformował zespół Tesco na pożegnanie, hipermarkety pozostaną otwarte najpóźniej do 31 października. – Po ponad 25 latach na polskim rynku Tesco definitywnie kończy działalność operacyjną. Oznacza to, że sklepy pod szyldem Tesco będą otwarte jeszcze do 31 października 2021 roku. Następnie w większości z nich będą prowadzone prace przygotowujące do otwarcia w ich miejsce sklepów Netto – czytamy w komunikacie sieci.

Sklep przy ul. Kapelanka nie był jednak przedmiotem transakcji kupna polskiej części biznesu Tesco przez Netto. Cały teren centrum handlowego, w tym sklep Tesco Kapelanka, został przejęty przed dewelopera Echo Investment, który postanowił wynająć powierzchnię hipermarketu Kauflandowi.

– Potwierdzamy, że przejęcie marketu przy ul. Kapelanka nastąpi na początku listopada. Otwarcie obiektu po modernizacji zaplanowano na grudzień – wyjaśnia Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji Kaufland Polska.

W listopadzie rozpocznie się modernizacja sklepu. – Poza zmianą szyldu przeprowadzimy kompleksową wymianę wyposażenia, aby dostosować market do konceptu sprzedażowego znanego z innych obiektów naszej sieci. Dotychczasowym pracownikom sklepu zaproponowaliśmy zatrudnienie w naszej sieci – dodaje Maja Szewczyk.

Rezygnacja z mieszkania?

Echo Investment zakupiło działkę przy ul. Kapelanka w celu zrealizowania tam inwestycji mieszkaniowej. Nie jest to jednak takie proste z powodów na linii deweloper-miasto, o czym możecie przeczytać we wcześniejszych naszych tekstach.

Dopóki deweloper nie upora się z kwestiami proceduralnymi, sklep będzie funkcjonował pod marką Kaufland. Echo Investment wynajęło sieci Kaufland ponad 6,5 tys. mkw. powierzchni handlowej.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że obiekt przy ul. Kapelanka w Krakowie cieszy się dużą sympatią wśród lokalnej społeczności. Jako nowy zarządca, chcemy w dalszym ciągu zapewniać mieszkańcom komfort robienia zakupów w ich ulubionym miejscu, stąd też decyzja o współpracy z siecią Kaufland – mówi Tomasz Domoń, dyrektor regionalny ds. wynajmu z Echo Investment.

Echo Investment sfinalizowało zakup działki przy ul. Kapelanka w grudniu zeszłego roku i planuje stworzenie na niej przestrzeni usługowej wpisującej się w potrzeby miasta. Spółka skupia się obecnie na realizacji wielofunkcyjnych projektów zwanych „destinations”, które łączą biura, handel, restauracje oraz mieszkania – komunikuje deweloper.

– Krakowska Kapelanka to ważna dla naszej firmy lokalizacja i kolejny krok w realizacji strategii silnej ekspansji sieci Kaufland. Na terenie całego miasta już w tym momencie z powodzeniem funkcjonuje 5 sklepów. Jesteśmy przekonani, że ten nowo otwierany także zaspokoi potrzeby zakupowe okolicznych mieszkańców – dodaje Ewelina Jarosińska, członek zarządu Kaufland Polska.

comments powered by Disqus